DAJ CYNK

Quick Charge 2.0 vs Quick Charge 3.0 - Galaxy S7, czy LG G5?

29.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8581

Ważne 3

0

Najnowsze smartfony koreańskich gigantów posiadają różne wersje funkcji szybkiego ładowania. Dlaczego tak jest i na ile odczują to ich użytkownicy?

Najnowsze smartfony koreańskich gigantów posiadają różne wersje funkcji szybkiego ładowania. Dlaczego tak jest i na ile odczują to ich użytkownicy?

Funkcja Quick Charge 3.0 jest rozwiązaniem Qualcomma, które jest dostępne w układzie Snapdragon 820. Ten z kolei trafił do LG G5 oraz jednej z dwóch wersji Samsunga Galaxy S7 i Samsunga Galaxy S7 Edge (druga pracuje pod kontrolą autorskiego Exynosa 8890), ale tylko smartfon LG wspiera najnowszą wersję szybkiego ładowania. W Samsungu znajdziemy wyłącznie wersję 2.0.

Wyposażenie nowych smartfonów Samsunga w Quick Charge 2.0 może mieć prostą przyczynę - układ Exynos Samsunga nie jest w pełni kompatybilny z najnowszym rozwiązaniem Qualcomma, więc firma zastosowała jego poprzednią wersję w obu wariantach Galaxy S7.

W teorii Quick Charge 3.0 jest o 45% wydajniejszą metodą ładowania niż wersja 2.0. W praktyce jednak różnica może okazać się niezauważalna. Ale na tę informację pozostanie nam zapewne poczekać do pierwszych testów obu smartfonów. Wtedy przekonamy się, czy nowsze rozwiązanie faktycznie okaże się w tym przypadku lepsze.

Źródło tekstu: GSMarena; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2016-03-02 13:46:06

@ 16: Więc szykuj się na skarżenie sprzedawcy do sądu, bo on Twojej reklamacji nie uzna. Sprzedawca odeśle smartfona do producenta, producent odpowie że bateria ma prawo paść po 12 miesiącach (i jest to nawet zapisane w karcie gwarancyjnej), a wtedy Tobie pozostanie tylko sąd. Więc życzę powodzenia ;)

Odpowiedz

19. ~
0

2016-03-01 10:40:58

Quick charge jest fajne, ale rzekłbym że tylko awaryjnie. Nawet nie wiem gdzie mam teraz ładowarkę 9V od mojego S6. Na co dzień ładuję go przez QI, a port USB był w użyciu może z 10 razy (telefon mam od sierpnia 2015).QI jest mega wygodne!

Odpowiedz

18. Thomas123
0

2016-03-01 10:33:16

Przy niewymiennej baterii, gwarancja obejmuje całość urządzenia na czas jaki deklaruje producent. W razie problemów z uznaniem gwarancji na baterię w takim telefonie, niezwłocznie powiadomić Rzecznika Praw Konsumenta. W przypadku Huawei P8 jest to nawet 3 lata.

Odpowiedz

17. zakopane
0

2016-03-01 09:22:50

@12 ciekawe czemu HTC wymianilo mi po 22 miesiacach baterie za darmo :)Taki z ciebie znawca co z koziej ... no dobre pamietaj ze papier i internet przyjmie wszystko

Odpowiedz

16. ~--
0

2016-03-01 02:26:56

@14 gwarancja rzeczywiście 12 m-cy ale odpowiedzialność sprzedawcy zaś całe urządzenie 24.

Odpowiedz

15. ~~
0

2016-03-01 00:36:30

@14 A to cwaniaki

Odpowiedz

14. ~
0

2016-03-01 00:28:28

@12:Żebyś się nie zdziwił! Przeczytaj sobie tutaj: Okres gwarancji na akumulatory wynosi 12 miesięcy i nie ma żadnych wyłączeń dla smartfonów z wbudowaną baterią!

Odpowiedz

13. Vincenzo
0

2016-02-29 22:44:35

Te baterie przy takim szybkim ladowaniu po 400-500 cyklach beda naprawde w kiepskim stanie. Pojemnosc zapewne kolo 80% pierwotnej a serwis odp ze to naturalne zuzycie podzespolu a sama bateria przeciez dziala

Odpowiedz

12. ~~
0

2016-02-29 22:28:36

@7 @8 Ale z was znawcy. Logiczną sprawą jest, że jak opracowali nowy standard ładowania to i systemy zapezpieczające i ulepszone baterie, która to wytrzymuje. Jakby nie wytrzymywała to by telefon leciał na gwarancje z niewymienialną baterią, bo wtedy przysługuje 24miesiące gwarancji.

Odpowiedz

11. ~Hotelarz
0

2016-02-29 22:04:44

@10, A ja wolę system, aby często nie trzeba było ładować.

Odpowiedz

10. ~a
-1

2016-02-29 22:03:28

@6 ja wolę system ,który pozwala naładować 100%...

Odpowiedz

9. ~
0

2016-02-29 21:14:09

@8: A w Galaxy S7 i S7 Edge do tego jeszcze niewymienna bateria!

Odpowiedz

8. ~mm
0

2016-02-29 20:59:02

@7Oczywista oczywistość:) Im większy prąd ładowania akumulatora (a więc mniejszy czas ładowania) tym większe jego zużycie.

Odpowiedz