DAJ CYNK

Qualcomm zaprezentował pierwsze anteny dla 5G

24.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2462

Ważne 1

1

Pierwsze sieci 5G powinny zacząć funkcjonować do końca 2018 roku. Aby urządzenia mogły z nich korzystać, muszą mieć odpowiednie anteny. Jedną z nich zaprezentował Qualcomm.Pierwsze sieci 5G powinny zacząć funkcjonować do końca 2018 roku. Aby urządzenia mogły z nich korzystać, muszą mieć odpowiednie anteny. Jedną z nich zaprezentował Qualcomm.

Qualcomm QTM052 to nowa antena firmy Qualcomm, przeznaczona do odbierania i wysyłania milimetrowych fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości, z których będą korzystać sieci 5G. Antena jest na tyle mała, że można ją zintegrować z ramkami smartfonów, a także by producenci mogli umieścić w swoich urządzeniach na przykład 3 lub 4 moduły antenowe w każdym urządzeniu. Dzięki temu będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że jednocześnie zasłonimy dłonią lub ciałem wszystkie.

Istniejące obecnie sieci LTE pracują na częstotliwościach do 2,6 GHz. Takie fale rozchodzą się nawet na kilka kilometrów, przenikając na przykład przez drzewa i ściany budynków. Fale milimetrowe (30 - 300 GHz), którymi mają się posłużyć sieci 5G, mają znacznie mniejszy zasięg i są bardziej podatne na zakłócenia ze strony wszelkich przeszkód. Wymaga to więc zastosowania odpowiednich anten, ponieważ te obecnie stosowane nie zostały zaprojektowane do pracy w takich warunkach. Produkt Qualcommu dołączy do zaprezentowanego wcześniej modemu Snapdragon X50, także przeznaczonego do obsługi sieci 5G.

Zobacz: Qualcomm przeprowadził pierwszy test 5G przy użyciu telefonu
Zobacz: 3GPP zatwierdza częściowe specyfikacje sprzętu 5G
Zobacz: 3GPP zatwierdza specyfikację SA 5G NR
Zobacz: Polskie 5G może mieć problemy przez Rosję

Źródło zdjęć: BGR

Źródło tekstu: BGR, wł

Komentarze
Zaloguj się