DAJ CYNK

Qualcomm tworzy ultrasoniczne skanery odcisków palca

28.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 94

Ważne 2

0

Nowe czytniki linii papilarnych będą działały przez wyświetlacze, wodę, a nawet metal, będą więc mogły być umieszczone w dowolnym miejscu smartfonu.Nowe czytniki linii papilarnych będą działały przez wyświetlacze, wodę, a nawet metal, będą więc mogły być umieszczone w dowolnym miejscu smartfonu.

Samsung cały czas pracuje nad czujnikiem biometrycznym odczytującym układ linii papilarnych, który mógłby być zintegrowany z wyświetlaczem. Rozwiązanie miało się znaleźć w obecnych flagowcach firmy, jednak nie będzie go nawet w nadchodzącym Galaxy Note 8. Tymczasem amerykański producent chipsetów zapowiada Qualcomm Fingerprint Sensors, czyli wykorzystujące technologię Snapdragon Sense ID nowe, rewolucyjne skanery linii papilarnych, które mogłyby rozwiązać problem Samsunga, Apple'a i innych producentów smartfonów.

Innowacyjność nowego rozwiązania firmy Qualcomm polega na tym, że przygotowywany przez nich sensor można umieścić w dowolnym miejscu smartfonu. Potrafi on odczytać układ linii papilarnych przez wyświetlacz o grubości do 1,2 mm, inny rodzaj szkła o grubości do 0,8 mm oraz przez metal o grubości do 0,525 mm. Dodatkowo wykorzystanie technologii ultrasonicznej sprawia, że czytnik ten będzie działał także pod wodą, co w przypadku dostępnych obecnie na rynku rozwiązań jest niemożliwe. Czujniki nowej generacji Qualcommu wykorzystują fale dźwiękowe, które odbijają się od skóry użytkownika, umożliwiając w ten sposób odczytanie linii papilarnych. Takiemu rozwiązaniu wilgoć nie szkodzi.

Nowa technologia Qualcommu ma być dostępna dla partnerów OEM firmy jeszcze w tym miesiącu, jednak komercyjnego wykorzystania nowych sensorów nie należy się spodziewać wcześniej, niż w pierwszej połowie 2018 roku.

Źródło tekstu: BGR.com, wł

Komentarze
Zaloguj się