DAJ CYNK

Qualcomm sprzeda chińskim producentom komponenty za 2 miliardy dolarów

25.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3477

Ważne 3

1

Qualcomm ogłosił podpisanie trzyletniej umowy z Lenovo, Xiaomi, Oppo i Vivo na dostawę podzespołów do ich produktów.Qualcomm ogłosił podpisanie trzyletniej umowy z Lenovo, Xiaomi, Oppo i Vivo na dostawę podzespołów do ich produktów.

W ciągu trzech najbliższych lat chińscy producenci Lenovo, Xiaomi, Oppo i Vivo kupią od Qualcommu komponenty do produkowanych przez siebie urządzeń warte 2 miliardy dolarów - wynika z podpisanej umowy. Oficjalny komunikat amerykańskiej firmy nie wspomina o mobilnych procesorach Qualcommu, ale o komponentach RFFE, które mają umożliwić producentom OEM tworzenie bardziej złożonych urządzeń mobilnych w większej skali. Qualcomm pomoże chińskim firmom zredukować nakład pracy projektowej i czas integracji ważnych funkcji, takich jak wysoka wydajność, dłuższy czas pracy akumulatora i zaawansowana łączność.

Producentowi Snapdragonów przyda się taki zastrzyk gotówki, skoro musi zapłacić w Europie karę o wysokości 1,2 mld dolarów.

Zobacz: Komisja Europejska: 1,2 mld dolarów kary dla Qualcommu

Źródło tekstu: Qualcomm, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Vicuse
0

2018-01-26 09:00:33

~1 Będąc taką ogromną firmą mającą, można tu śmiało rzec, monopol na globalnym rynku podzespołów. Która cieszy się naprawdę zaawansowaną technologią w oparciu już o doświadczenie i obniżanie kosztów technologiczny. Nie musi obawiać się wchodzenia na Chiński rynek. Moim skromnym zdaniem zaowocuje to naprawdę wysokimi zyskami. Taki chociażby Samsung będzie płacił jeszcze więcej żeby mieć znów z wyprzedzeniem nowe podzespoły od Qual-a. Więc ten olbrzym jeszcze bardziej urośnie :D

Odpowiedz

1. Hose
0

2018-01-25 12:01:43

Obawiam się że Qualcomm swoimi działaniami sam się skaże na upadek...

Odpowiedz