DAJ CYNK

Qualcomm pozywa firmy produkujące iPhone'y i iPady dla Apple'a

17.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4307

Ważne 3

1

Wojna o opłaty licencyjne pomiędzy firmami Qualcomm i Apple ma kolejny epizod. Tym razem Qualcomm pozywa do sądu firmy produkujące dla Apple'a.Wojna o opłaty licencyjne pomiędzy firmami Qualcomm i Apple ma kolejny epizod. Tym razem Qualcomm pozywa do sądu firmy produkujące dla Apple'a.

Qualcomm złożył dziś pozew do Sądu Okręgowego w Okręgu Południowym Kalifornii przeciwko firmom FIH Mobile Ltd. i Hon Hai Precision Industry Co. Ltd. (wspólnie znanymi pod nazwą Foxconn), Pegatron Corporation, Wistron Corporation oraz Compal Electronics Inc., które są producentami wszystkich iPhone'ów i iPadów sprzedawanych na całym świecie, za naruszenie umów licencyjnych oraz innych zobowiązań wobec Qualcommu, a także odmowę zapłaty za korzystanie z technologii licencjonowanych przez Qualcomm.

Mimo długiej historii konsekwentnego płacenia opłat licencyjnych na podstawie umów licencyjnych z firmą Qualcomm, producenci obecnie odmawiają płacenia opłat licencyjnych na produkowane dla Apple'a produkty. Choć nie kwestionują zobowiązań umownych do zapłaty za użycie wynalazków Qualcommu, producenci twierdzą, że muszą postępować zgodnie z instrukcjami firmy Apple, aby nie płacić. Umowa licencyjna z producentami w wielu przypadkach została zawarta przed sprzedażą pierwszego iPhone firmy Apple, a firma Apple nie jest stroną umów. Ponadto pozwani nadal płacą honorarium firmie Qualcomm za używanie technologii Qualcommu w produktach innych niż Apple, na podstawie tych samych porozumień, które dotyczą produktów firmy Apple. Firma Qualcomm złożyła już osobne roszczenie wobec firmy Apple za bezprawną ingerencję w umowy licencyjne między firmą Qualcomm a tymi producentami - możemy przeczytać w komunikacie prasowym.

Niesamowite jest, że musimy podjąć tę czynność przeciwko tym długoletnim licencjobiorcom, aby egzekwować nasze umowy, ale nie możemy pozwolić, aby producenci i Apple wykorzystywali naszą cenną własność intelektualną bez płacenia sprawiedliwych i rozsądnych opłat licencyjnych, na które się zgodzili - powiedział Don Rosenberg, wiceprezes i radca prawny firmy Qualcomm. Oczekuje on od firmy Apple zaprzestania wtrącania się do umów, które wiążą firmę Qualcomm i pozwane przedsiębiorstwa.

To już kolejny odcinek wojny pomiędzy Apple'em i Qualcommem. W naszych wcześniejszych wiadomościach możecie przeczytać o jej poprzednich epizodach.

Zobacz: Apple pozywa Qualcomm
Zobacz: Qualcomm atakuje Apple'a
Zobacz: Apple przestał płacić firmom związanym z Qualcommem
Zobacz: Qualcomm chce zakazu importu iPhone'ów do USA

Źródło tekstu: Qualcomm, wł

Komentarze
Zaloguj się