DAJ CYNK

Qualcomm pozywa Apple'a w Chinach - domaga się zakazu sprzedaży i produkcji iPhone'ów

14.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3805

Ważne 4

1

Prawnicza wojna między Qualcommem oraz Apple'em trwa. Tym razem jednak front przeniósł się do Chin. Poszło (jak zwykle) o patenty. Qualcomm domaga się zakazu produkcji i sprzedaży telefonów swojego rywala.Prawnicza wojna między Qualcommem oraz Apple'em trwa. Tym razem jednak front przeniósł się do Chin. Poszło (jak zwykle) o patenty. Qualcomm domaga się zakazu produkcji i sprzedaży telefonów swojego rywala.

Osią sporu są patenty dotyczące zarządzania energią oraz funkcji Force Touch. Qualcomm złożył więc wniosek o zakaz produkcji i sprzedaży iPhone'ów w Chinach. O ile już sam zakaz sprzedaży byłby bolesny dla Apple'a, to o wiele gorsze skutki miałby zakaz produkcji - to właśnie w Chinach produkuje się większość iPhone'ów. A to one stanowią 2/3 przychodu firmy...

To nie pierwszy raz kiedy Qualcomm domaga się takich zakazów dla Apple'a - wcześniej podobny wniosek złożył w USA (wtedy poszło o sześć patentów). Apple nie pozostaje dłużny - pozwał konkurentów o praktyki monopolistyczne. Te same, za które Qualcomm został już ukarany w Chinach, Korei Południowej oraz na Tajwanie. Firma z San Diego przegrała również proces z BlackBerry.

Zobacz: Qualcomm musi zapłacić na Tajwanie 23,4 mld tamtejszych dolarów

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Komentarze
Zaloguj się