DAJ CYNK

Qualcomm może pokazać pojutrze układ Snapdragon 865

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7252

Najświeższe doniesienia z Japonii sugerują, że pojutrze Qualcomm pokaże światu swoje najnowsze dzieło. Będzie nim układ Snapdragon 865.

Nadchodzący układ Qualcommu ponad miesiąc temu ukazał się w Geekbench. Zdobył tam 12946 punktów w teście wielu rdzeni, co jest wynikiem wyraźnie lepszym niż ten, który zanotował Snapdragon 855+ (11413 punktów). Tak jak poprzedni flagowy układ firmy był w zasadzie udoskonalonym Snapdragonem 855, tak 865 jest całkowicie nowym produktem. Będzie on wyrabiany przez Samsunga, jednak Snapdragon 875, który zasili flagowce z 2021 roku znowu wyjdzie z rąk tajwańskiego TSMC.

Wszystko wskazuje więc na to, że poza układem przeznaczonym przyszłorocznym flagowcom, pojutrze zobaczymy aż trzy premiery. Oficjalnie pojawią się Realme X2, Xperia 5 a wspólnego debiutu doczekają się Mi Mix Alpha oraz Mi 9 Pro. Co prawda, żaden z nich nie będzie miał Snapdragona 865, ale serwis mydrivers spekuluje, że to jest powodem tego, że Qualcomm reklamuje swoje wydarzenie cyfrą 3. Zobaczymy już niedługo.

Prototypowy Snapdragon 865 uzyskał świetny wynik w Geekbench

Źródło tekstu: mydrivers, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu