DAJ CYNK

Qualcomm chce współpracować z TSMC przy produkcji procesorów nowej generacji

12.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6

Ważne 1

0

Qualcomm zdecydował się na współpracę z TSMC, a nie z Samsungiem, przy tworzeniu procesora w technologii 7 nm.Qualcomm zdecydował się na współpracę z TSMC, a nie z Samsungiem, przy tworzeniu procesora w technologii 7 nm.

Firma Qualcomm korzysta z innowacji Samsunga w świecie procesorów, tworząc swoje chipsety dla urządzeń mobilnych. Tak było w ubiegłym roku, gdy Snapdragony 820 i 821 używały procesu technologicznego 14 nm koreańskiej firmy, tak też jest w tym roku - Snapdragony 835 nie tylko korzystają z technologii Samsunga, ale nawet powstają w jego fabrykach. Qualcomm jednak chce to zmienić.

Jak podają koreańskie media, Qualcomm zdecydował się na współpracę z firmą TSMC przy tworzeniu nowej generacji układów mobilnych, wykonanych w procesie litograficznym 7 nm. To oznacza, że Qualcomm jest drugą firmą, która porzuca Samsunga na rzecz TSMC. Pierwszą była firma Apple, która powierzyła firmie TSMC produkcję procesorów A11 dla przyszłych iPhone'ów.

Firma TSMC była w przeszłości głównym partnerem Qualcomma przy produkcji procesorów Snapdragon 808 i Snapdragon 810. Firma ta może mieć przewagę nad Samsungiem, ponieważ porzuciła prace nad technologią 10 nm właśnie na rzecz 7 nm. TSMC ma nadzieję, że już przed końcem 2018 roku będzie w stanie produkować chipy w procesie 7 nm, co może się udać między innymi dzięki ścisłej współpracy z ARM Holdings.

Źródło tekstu: etnews.com, wł

Komentarze
Zaloguj się