DAJ CYNK

Qualcomm chce namieszać w oznaczeniach swoich chipsetów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2354

W grudniu powinniśmy zobaczyć nowe chipsety firmy Qualcomm. Najwydajniejsze z nich, w tym następca Snapdragona 845, będą miały nowe oznaczenia.W grudniu powinniśmy zobaczyć nowe chipsety firmy Qualcomm. Najwydajniejsze z nich, w tym następca Snapdragona 845, będą miały nowe oznaczenia.

Jak podaje serwis WinFuture.de, następcą Snapdragona 845 nie będzie model SDM855 (Snapdragon 855), a SM8150. Nowy schemat nazewnictwa ma ułatwić odróżnienie platform przygotowanych z myślą o smartfonach od tych dla laptopów i innych urządzeń PC, Do tej ostatniej grupy należy Snapdragon 850 oraz przygotowywany Snapdragon 1000, który ma mieć oznaczenie nie SDM1000, tylko SCX8180.

Zmiany w oznaczeniach mają też dotyczyć układów z obecnej, wciąż nowej serii Snapdragon 7xx. Co jakiś czas pojawiają się wzmianki o modelach z numerem wewnętrznym SM7150 i SM7250. Bez zmian mają pozostać oznaczenia słabszych chipsetów, należących do serii 2xx, 4xx i 6xx.

Oczywiście nazwy handlowe nowych chipsetów mogą być inne, niż ich oznaczenia wewnętrzne. Można oczekiwać, że wciąż w użyciu będzie rozpoznawalna nazwa Snapdragon.

Zobacz: Snapdragon 850 oficjalnie zaprezentowany
Zobacz: Snapdragon 1000 będzie wyzwaniem rzuconym Intelowi
Zobacz: Qualcomm zaprezentował Snapdragona 670

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: WinFuture.de, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu