DAJ CYNK

Qualcomm: Apple narusza 6 naszych patentów

07.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4053

Ważne 5

0

Qualcomm skierował skargę przeciwko firmie Apple do Międzynarodowej Komisji Handlu i Sądu Federalnego. To ciąg dalszy wojny patentowej toczonej przez obie firmy.Qualcomm skierował skargę przeciwko firmie Apple do Międzynarodowej Komisji Handlu i Sądu Federalnego. To ciąg dalszy wojny patentowej toczonej przez obie firmy.

Firma Qualcomm Incorporated ogłosiła, że wnosi skargę do Międzynarodowej Komisji Handlu Stanów Zjednoczonych (ITC), ponieważ Apple importując i sprzedając iPhone'y na terenie USA narusza jeden lub więcej z sześciu patentów należących do producenta Snapdragonów. Patenty te obejmują kluczowe technologie umożliwiające realizację istotnych funkcji obecnych w iPhone'ach. Qualcomm domaga się, aby ITC wszczęła śledztwo w sprawie i w konsekwencji wydała zakaz importu iPhone'ów i innych produktów firmy Apple do Stanów Zjednoczonych. Ma to zapobiec dalszemu niezgodnemu z prawem i nieuczciwemu wykorzystaniu technologii należących do Qualcommu. Qualcomm oczekuje także wstrzymania sprzedaży urządzeń Apple'a, które już zostały wwiezione do USA.

Wynalazki Qualcommu są w centrum każdego iPhone'a i wykraczają poza technologie modemowe lub standardy komórkowe - powiedział Don Rosenberg, wiceprezes i radca prawny Qualcommu. Patenty, o których mówimy, reprezentują sześć ważnych technologii, spośród tysięcy z naszego portfolio, a każda z nich ma zasadnicze znaczenie dla funkcji telefonów iPhone. Firma Apple nadal stosuje technologie firmy Qualcomm, odmawiając zapłaty za nie. Te pozwy mają na celu powstrzymanie Apple'a przed naruszaniem sześciu naszych opatentowanych technologii.

Sprawa dotyczy patentów nr 8633936, 8698558, 8487658, 8838949, 9535490 oraz 9608675, które umożliwiają między innymi osiągnięcie wysokiej wydajności oraz zmniejszenie zużycia energii akumulatora. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w dołączonej poniżej ulotce informacyjnej.

Zobacz: ulotka informacyjna "Six inventions iPhones use everyday"

Jak możemy przeczytać w komunikacie firma Qualcomm, złożyła ona również skargę przeciwko Apple w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Kalifornii twierdząc, że Apple narusza te same sześć patentów, co w sprawie skierowanej do ITC. W pozwie chodzi o odszkodowanie i nakaz aresztowania.

Zobacz: Qualcomm pozywa firmy produkujące iPhone'y i iPady dla Apple'a
Zobacz: Qualcomm chce zakazu importu iPhone'ów do USA
Zobacz: Apple przestał płacić firmom związanym z Qualcommem
Zobacz: Qualcomm atakuje Apple'a
Zobacz: Apple pozywa Qualcomm

Źródło tekstu: Qualcomm

Komentarze
Zaloguj się