DAJ CYNK

QHD to nie koniec. Ekrany 4K trafią do telefonów w 2016 roku

28.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4624

Ważne 0

4

Choć nie brakuje opinii, że rozdzielczość QHD w telefonie to spora przesada, Sharp już szykuje niewielkie ekrany 4K.

Choć nie brakuje opinii, że rozdzielczość QHD w telefonie to spora przesada, Sharp już szykuje niewielkie ekrany 4K.

Ekran FullHD (1920 x 1080 pikseli) ma nieco ponad 2 Mpix, QHD (2560 x 1440 pikseli) zastosowane w LG G3 czy Samsungu Galaxy Note 4 to już blisko 3,7 Mpix. W 2016 roku zobaczymy natomiast pierwsze telefony, których ekrany będą składały się z 8,3 (3840 x 2160 pikseli) do 8,8 Mpix (4096 x 2160 pikseli). Będą one w stanie pokazać na ekranie więcej, niż obecnie są potrafią zarejestrować najnowsze iPhone'y.

Nowe ekrany Sharpa będą miały od 5 do 6 cali. Szczegóły dotyczące ich specyfikacji zostaną zaprezentowane w późniejszym czasie, natomiast premiera pierwszych urządzeń w nie wyposażonych zaplanowana jest na 2016 rok.

Sharp jest drugim największym na świecie producentem ekranów LCD. Pierwsze miejsce zajmuje JDI - spółka będąca efektem partnerstwa Sony, Hitachi i Toshiby.

Źródło tekstu: gsmdome, wł

Tagi: 4k sharp
Komentarze
Zaloguj się
23. ~szmk
0

2014-10-29 13:48:55

Właśnie się z tym ogłosili:Nie znam prawa telekomunikacyjnego - ale skasowanie niewykorzystanych środków w związku z zakończeniem działalności uważam za zwykłe [...]!

Odpowiedz

22. wlo
0

2014-10-29 13:22:56

21 - już nie wyciągną więcej z rynku? Czy może Wejście w układ bankowy z Orange całkiem pogrzebało zachętę do korzystania z mBank Mobile?

Odpowiedz

21. ~dron
0

2014-10-29 13:11:47

Mbank mobile kończy działalność!

Odpowiedz

20. wxw
0

2014-10-29 11:24:59

@19 i to jest właśnie paranoja.

Odpowiedz

19. zajadacz
1

2014-10-29 11:20:26

A w zwyczajnych laptopach 15 cali dalej standardem zwykłe HD...

Odpowiedz

18. ~NVM
0

2014-10-29 10:16:51

"niż obecnie są potrafią zarejestrować" tak troche dziwnie ta czesc wyszla

Odpowiedz

17. ABP
1

2014-10-29 08:26:45

@15: Ciągle trzeba wprowadzać coś nowego, co przekona ludzi do ciągłej wymiany sprzętu. A że nowości wprowadza się bez przerwy i każdy kolejny produkt musi być "bardziej" lub "więcej", od poprzedniego, to w ramach tych nowości zmienia się to, co jest zmienić najłatwiej i co najłatwiej jest pokazać klientowi, często będącemu ignorantem, jako postęp. Stąd trend w zwiększaniu rozdzielczości matryc aparatów fotograficznych (matryc, bo samych aparatów to już nie), zmniejszaniu grubości, zwiększaniu rozmiarów i rozdzielczości ekranu. Tam podając większe liczby (w przypadku grubości oczywiście mniejsze), łatwo jest twierdzić, że to jest lepsze, więc musisz to mieć.

Odpowiedz

16. ~
4

2014-10-29 07:01:03

Telefony telefonami absurd z taką rozdzielczością na tak małym ekranie ale też jeśli chodzi o telewizory to nie kupię telewizora 4K dopóki TV naziemna nie zacznie nadawać w takim formacie.

Odpowiedz

15. ~Travel
2

2014-10-29 06:08:19

Przychodzi mi do glowy tylko jedno pytanie po co? I tak nikt nie zobaczy roznicy gołym okiem :)

Odpowiedz

14. ~
3

2014-10-29 04:49:58

Czekamy, czekamy na kolejne pompowane cyferki...

Odpowiedz

13. ~Tech-nick
3

2014-10-29 01:51:53

Niestety zamiast tego co naprawdę korzystne dla użytkowników, producenci mają parcie w kierunku tego co krzykliwe, w założeniu szpanrskie i nonsensowne :-/

Odpowiedz

12. ~
-1

2014-10-28 23:29:42

4. nie narzekaj, moja rewolucyjna Motka d160 ktora uzytkowalem w liceum, tez wytrzymywala 24h w porywach - jak pracowala ; ) Ot, byla prawdziwie rewolucyjna, ale ja, wiejski glupek nie zdawalem sobie jeszcze z tego sprawy ; )

Odpowiedz

11. ~heeeeeeh
2

2014-10-28 23:28:59

baterie głupcze baterie

Odpowiedz

10. elrond
1

2014-10-28 23:27:42

W dziwnym kierunku to wszystko zmierza. Mam wrażenie, że pewne kwestie albo są nieopłacalne, albo brakuje możliwości technologicznych ich rozwoju (stawiam na to pierwsze) - mam na myśli np wspomniane wyżej baterie, które stoją w miejscu od dobrych kilku lat. Zamiast tego mamy króliki z kapelusza pod postacią 5-6 calowych wyświetlaczy UHD czy 4-milimetrowe "grubości". Ot dzisiaj szukałem telefonu dla seniora - możliwy do kupienia jako nowy, duże czcionki, wyświetlacz bez dotyku tak z 3-3,5 cala i co ważne: 3G 900 i 2100 + hd voice. I co? I lipa. A technologia do tego jest.

Odpowiedz