DAJ CYNK

Przynajmniej 6 nowych smartfonów BlackBerry w 2013 roku

09.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3887

Ważne 0

0

Szef marketingu RIM, Frank Boulben zapowiedział, że w 2013 roku na rynek trafi przynajmniej 6 nowych smartfonów BlackBerry. Będą to zarówno urządzenia w pełni dotykowe, jak i wyposażone w sprzętową klawiaturę QWERTY.

Szef marketingu RIM, Frank Boulben zapowiedział, że w 2013 roku na rynek trafi przynajmniej 6 nowych smartfonów BlackBerry. Będą to zarówno urządzenia w pełni dotykowe, jak i wyposażone w sprzętową klawiaturę QWERTY.

Mowa jest tu o smartfonach z najnowszą wersją mobilnej platformy kanadyjskiego koncernu RIM - BlackBerry 10. Nowe portfolio będzie zawierało zarówno urządzenia z górnej półki, jak i tanie smartfony dostępne dla każdego.

W chwili obecnej ponad 150 sieci komórkowych na całym świecie testuje już smartfony z BlackBerry 10 OS, a RIM nanosi ostatnie poprawki systemu. Boulben przekazał, że RIM zdaje sobie sprawę z ryzyka wprowadzenia zupełnie nowego interfejsu, jednak korzystający z nowinek technologicznych użytkownicy liczą tym razem na innowacje, a nie ewolucję interfejsu. Szef marketingu RIM zapowiada poprawę słabych punktów ostatnich smartfonów BlackBerry - liczyć możemy na dopracowaną stronę multimedialną, bardziej intuicyjną przeglądarkę internetową czy konkurencyjne portfolio dodatkowych aplikacji.

Pierwsze dwa telefony zostaną zaprezentowane już 30. stycznia, w dniu światowej premiery BlackBerry 10. Boulben zapewnia, że BB10 wystartuje z bazą przynajmniej 70 tys. zgodnych aplikacji, w tym ze wsparciem dla około 90% spośród 600 najpopularniejszych programów, z których korzystają obecni użytkownicy urządzeń BlackBerry.

Startowi nowej platformy RIM towarzyszyć będzie duża kampania reklamowa, której tematem przewodnim będzie wygoda nowych gestów wprowadzonych w BalckBerry 10. Jednocześnie RIM planuje szereg działań edukacyjnych dla przedstawicieli handlowych, jak i dla użytkowników, które mają pomóc w przejściu na BB10.

Z platformy BlackBerry, cenionej szczególnie przez korporacje, korzysta aktualnie 79 mln użytkowników. W III kwartale 2012 roku RIM miał 5,3% światowego rynku smartfonów (szacunki Gartnera), co oznacza spadek o 11% w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku.

Źródło tekstu: FierceWireless, wł

Komentarze
Zaloguj się