DAJ CYNK

Przycisk Home w Galaxy S8 nie wypali się na ekranie

26.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 46

Ważne 4

0

Przycisk Home w Samsungach Galaxy S8 powędrował spod ekranu na powierzchnię wyświetlacza. Dzięki funkcji Always On jest on stale podświetlony. A co jak się wypali na ekranie? Samsung temu zapobiegł.Przycisk Home w Samsungach Galaxy S8 powędrował spod ekranu na powierzchnię wyświetlacza. Dzięki funkcji Always On jest on stale podświetlony. A co jak się wypali na ekranie? Samsung temu zapobiegł.

Użytkownicy Samsungów z ekranami Super AMOLED mogli się spotkać w ostatnich latach z problemem wypalenia treści na ekranie. I nie chodzi tu tylko o smartfony. Podobna sytuacja zdarzała się też w zegarkach koreańskiej firmy. Akurat w nich lubiły wypalić się elektroniczne tarcze, a w smartfonach najczęściej były to wskaźniki naładowania akumulatora. W modelach Galaxy S8 przycisk Home może być stale wyświetlany na ekranie, co bardzo łatwo i szybko może spowodować, że zostanie on już tam na stałe. Czy faktycznie tak może się stać?

Dokładnie takie pytanie zadał na Twitterze pracownikom holenderskiego Samsunga jeden z użytkowników. Jak się okazuje, przycisk Home nie jest wyświetlany w jednym miejscu. Sprawdziła to redakcja holenderskiego bloga Galaxy Club. Przycisk Home faktycznie zmienia swoje położenie, przesuwając się o dosłownie kilka pikseli w różnych kierunkach. Jest to minimalne przesunięcie, co przy tak dużym zagęszczeniu pikseli jest bardzo trudne do wychwycenia dla ludzkiego oka. Zabieg jest bardzo prosty, ale miejmy nadzieję, że skuteczny.

Źródło tekstu: Galaxy Club; wł

Komentarze
Zaloguj się