DAJ CYNK

Prototyp Xperii XZ2 Compact na zdjęciach

20.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2299

Ważne 2

1

W sieci pojawiły się zdjęcia prototypu Xperii XZ2 Compact. Smartfon wygląda dość dyskusyjnie.



W sieci pojawiły się zdjęcia prototypu Xperii XZ2 Compact. Smartfon wygląda dość dyskusyjnie.

Oczywiście musimy mieć na uwadze, że jest to tylko prototyp, ale Xperia XZ2 Compact na zdjęciu nie wygląda zbyt zachęcająco. W oczy rzuca się bardzo pękata obudowa oraz co prawda węższe, ale nadal bardzo szerokie ramki nad i pod ekranem. Oprócz zdjęć ujawniono informację, że prototyp ma czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu obudowy oraz nie posiada gniazda Jack 3,5 mm.

Sony zaprezentuje nowe smartfony podczas targów Mobile World Congress 26 lutego. Miejmy nadzieję, że prototyp chociaż trochę ewoluował, zanim przeszedł do filalnej formy.

Źródło tekstu: Xperia Blog

Komentarze
Zaloguj się
11. ~Taki tam znafca.
0

2018-02-21 16:22:53

@9 nie jestem zwolennikiem szerokich ramek i rozumiem, że niektórzy widzą w nich zalety, ale Sony przesadza. Korzystam z Z3C i nie bardzo rozumiem dlaczego Ty tak kurczowo trzymasz się poprzedniej generacji, gdy ta z której korzystam ja jest tym samym co Ty, tylko lepszym (większy ekran, nieco lepiej wykonana obudowa, która jest tej samej wielkości co Z1C.Sam czekam na coś co ma wąskie ramki i nie przekracza 145mm. Niestety Sony nie spełni moich oczekiwań, a bardzo na to liczyłem. Będzie to czego się spodziewałem, ramki zmniejszą, ale tylko do poziomu, który nie odstawałby dwa lata temu. Jednakże to co jest na zdjęciu, może i nie wygląda atrakcyjnie, ale jest za to bardzo wygodne. Kiedyś Sony bawiło się z różnymi kształtami plecków, wraz z pierwszymi Xperiami i niestety wycofało się z tego, cieszy fakt, iż myślą o tym ponownie. Płaskie telefony nie leżą w dłoni tak dobrze jak te lekko wygięte.

Odpowiedz

10. tMati
0

2018-02-21 10:52:25

@9 Mnie już dobija jakość zdjęć z tym nieszczęsnym filtrem. Gdyby chociaż można to było wyłączyć, ale Sony będąc maniakiem DRM na tryb RAW nie pozwoli (wiem, że to nie jest tożsame ale pokazuje ich sposób myślenia). Dla mnie czytnik z tyłu i brak jacka są pogorszeniem względem tego co było. Mam tylko skromną nadzieję, że wszystkie telefony bez jacka będą miały słabą sprzedaż.

Odpowiedz

9. ~Maks
0

2018-02-20 18:13:09

@8 Uważam podobnie jak Ty, że nie ma nic złego w ramkach dużego rozmiaru - sam z resztą piszę z Z1c.Używam także służbowego Samsunga A5 /''17 i niestety poza większym komfortem konsumowania treści, nie widzę zalet pod postacią większego ekranu i węższych ramek. Przeciwnie - nie lubię obsługiwać tego telefonu jedną dłonią.W kontekście braku złącza jack Sony da się jeszcze usprawiedliwić, ponieważ ma bogatą ofertę słuchawek bezprzewodowych. Mam na myśli kompatybilność i technologie które wspierają zarówno telefony i słuchawki.Czekam z niecierpliwością na premierę XZ2c. Jednak jeśli nie przypadnie mi do gustu, to po co najmniej 3,5 latach z obecnym telefonem, kolejnym wyborem będzie XZ1c.

Odpowiedz

8. tMati
1

2018-02-20 14:28:28

@6 Że Sony zmieniło wygodną lokalizację czytnika linii papilarnych ze względu na rynek hamburgerów.@7 Krytykowałem Sony za głupie ruchy w związku z wyłączeniem czytnika linii papilarnych pół roku temu, za krytykę ich innych zachowań dostałem parę minusów i to nie tylko na Telepolis. Uważam, że ich szerokie ramki nie są złe, a wręcz wygodne przy poziomej orientacji telefonu. Za to wcięcie w ekranie w IP X to jakiś żart. Jedyne co miałem do zarzucenia Sony, to fakt iż od dłuższego czasu wciskają na siłę automatyczne wygładzanie zdjęć, którego nie da się wyłączyć. Teraz dorzucili zakrzywione ramki, czytnik z tyłu i brak miniJacka. Ja nie mam zamiaru stosować przejściówek, jak jakiś jaskiniowiec od Apple.

Odpowiedz

7. ~
-1

2018-02-20 13:13:16

@5 nic takiego nie pisałeś klamco

Odpowiedz

6. ~
0

2018-02-20 12:16:53

5. Co wyszlo na twoje?

Odpowiedz

5. tMati
0

2018-02-20 12:14:10

A jak kiedyś skomentowałem, że Sony wyłączyło czytnik linii papilarnych w USA, ze względu na patent Apple i w przyszłości czytnika już nie uświadczymy w przycisku zasilania, to na mnie wsiedli i zminusowali. Niestety, wyszło na moje.

Odpowiedz

0

2018-02-20 11:51:41

Czyli pozostaje jedynie mieć nadzieję na ciekawszy Iphone SE 2

Odpowiedz

0

2018-02-20 11:18:21

yyy NIE, dlaczego nie posiada gniazda?! oby to byl tylko prototyp, mam nadzieję, ze wezma pod uwage opinie , we/''ll see

Odpowiedz

1. ~Ja
0

2018-02-20 10:11:34

To, co widać, kojarzy się z majfonem z najniższej półki z promocji w Biedronce za 129zł. Tyle tylko, że majfon miałby chociaż gniazdo słuchawek...

Odpowiedz

2. ~
1

2018-02-20 10:11:34

I tak kupie, bo nie bede chodzil z patelnia 6".

Odpowiedz