DAJ CYNK

Prosty telefon Xiaomi Qin z LTE

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6196

Xiaomi prezentuje telefony Qin wyposażone m.in. w LTE i Wi-Fi oraz elementy sztucznej inteligencji.Xiaomi prezentuje telefony Qin wyposażone m.in. w LTE i Wi-Fi oraz elementy sztucznej inteligencji.

Qin 1

Qin 1 to słabiej wyposażony model z ekranem o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli, prosty procesor MediaTek MT6260A (jeden rdzeń ARC7), 8 MB pamięci RAM i 16 MB pamięci wbudowanej. Telefon jest wyposażony w łączność 3G i Wi-Fi, do tego Bluetooth 4.2 i łączność USB typu C, dwa gniazda kart SIM, pracuje pod kontrolą autorskiego systemu Nucleus i jest zasilany akumulatorem o pojemności 1480 mAh, który ma wystarczyć na 15 dni pracy.

Qin 1sMocniej wyposażony model został wyposażony w takim sam wyświetlacz i obudowę o wymiarach 132 x 53,8 x 8,5mm. Mamy tutaj inny układ - Spreadtrum SC9820 (dwa rdzenie Cortex-A53), 256 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci wbudowanej. Pakiet łączności jest bogaty i obejmuje LTE (wsparcie VoLTE), GPS, Wi-Fi i Bluetooth 4.2.

Sztuczna inteligencja

AI w telefonach Qin będzie odpowiedzialne za tłumaczenie tekstu. Urządzenia będą więc swoistymi tłumaczami działającymi w czasie rzeczywistym.

Kampania crowdfundingowa

Xiaomi chce zebrać pieniądze na produkcję telefonów wśród potencjalnych klientów. Nie będzie z tym większych problemów. W ciągu pierwszej godziny zebrano milion juanów. Xiaomi chciało zebrać tysiąc chętnych do zakupu, ale w momencie pisania tej wiadomości jest ich już prawie 26 tys.

Telefony mają trafić do sprzedaży 15 września w cenie ok 30 dolarów lub 25 euro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xiaomi; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu