DAJ CYNK

Pronto - wydajne, przenośne ładowarki dla urządzeń mobilnych

09.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4438

Ważne 6

1

Na pierwszy rzut oka Pronto, to kolejny battery pack jakich wiele na rynku. Co go wyróżnia na tle konkurencji?

Na pierwszy rzut oka Pronto, to kolejny battery pack jakich wiele na rynku. Co go wyróżnia na tle konkurencji?

Serwis Kickstarter jest pełny różnych wymyślnych ładowarek do smartfonów. To, co wyróżnia Pronto pośród nich, to moc, z jaką ładuje ona akumulatory przenośnej elektroniki.

Mniejszy model, Pronto 5, posiada akumulator o pojemności 4500 mAh i jest wyposażony w port USB 2,4 A. Większy Pronto 12 ma wbudowany akumulator o pojemności 13500 mAh, posiada dwa porty USB 2,4 A oraz port 12 V kompatybilny między innymi z laptopami. Wystarczy podłączyć go do prądu na 5 minut, aby następnie był w stanie naładować do pełna iPhone'a 5S (akumulator 1440 mAh).

Oba urządzenia na tle innych wyróżnia bardzo krótki czas ładowania własnych akumulatorów. Są one w stanie wytrzymać moc elektryczną, odpowiednio 25 W (Pronto 5) oraz 60 W (Pronto 12).

Kwotą, którą producenci chcieli zebrać w serwisie Kickstarter było 50 tys dolarów. Na 28 dni do końca akcji udało się zebrać już ponad dwa razy więcej. Koszt mniejszego Pronto 5, to 59-79 dolarów (standardowa cena ma wynosić 99 dolarów), a większego Pronto 12 można nabyć za 99-119 dolarów (standardowa cena 149 dolarów). Wysyłka mniejszego urządzenia ma ruszyć w marcu, większego w maju

Źródło tekstu: Kickstarter; wł

Tagi: iPhone pronto
Komentarze
Zaloguj się
40. ~robus
0

2014-10-10 22:39:30

@39 ale proszę konstruktywnie - podaj własną propozycjędzięki temu za kilka dni będziemy mieli poprawnego newsachyba, że nie zgadzasz się z "port 12 V" ;)

Odpowiedz

39. wlo
0

2014-10-10 06:59:43

Boże... Wyjście 12V? Naprawdę... Jeśli wiesz o co chodzi, zachowaj dla siebie, bo poprawianie w ogóle Ci nie wychodzi ;-)

Odpowiedz

38. ~robus
0

2014-10-10 00:07:19

i jeszcze ten "port 12 V" - kalka z angielskiegoo ile przy USB jest to poprawne (bo "port ? gniazdo w komputerze służące do podłączania urządzeń peryferyjnych i przesyłania danych między nimi a komputerem" cyt. wikipedia),to w tym przypadku poprawniej by byłowyjście 12 V

Odpowiedz

37. ~robus
0

2014-10-09 23:56:44

@34 mój błąd z propozycjami poprawnej frazy, ale podtrzymuję pytaniew jakim języku jest to "wytrzymać moc elektryczną" - google dla tej frazy zwraca 4 wyniki(z czego 3 to ten art., a jeden to stronka generowana prawdopodobnie tłumaczem google).Są one w stanie ładować wew. akum. mocą...Są one w stanie pobrać podczas ładowania własnego akum. do tyle i tyle mocy...itd.

Odpowiedz

36. Lukasz88
0

2014-10-09 23:22:39

Miało być do #30

Odpowiedz

35. Lukasz88
0

2014-10-09 23:22:05

@31 Dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że każdy powinien to wiedzieć żeby się tak nie zdziwić jak ja rok temu. Dodam też, że mój power bank od zakupu do dnia dzisiejszego ma taką samą wydajność.

Odpowiedz

34. PiotrM
0

2014-10-09 22:43:48

@33 jeden element układu moc wytwarza - inny z niej korzysta. Powerbanki są raz jednym raz drugim. Gdy się ładują, są stroną przejmującą i w tym sensie można powiedzieć, że wytrzymają jakąś moc, co nalezy w tym przypadku rozumiec tak, że są zdolne przy tej mocy przejmowanej wykorzystać prąd elektryczny do przemiany chemicznej bez ponadnormatywnego podwyższenia swej temperatury.

Odpowiedz

33. ~robus
0

2014-10-09 22:34:49

Po jakiemu to:"Są one w stanie wytrzymać moc elektryczną"Są one w stanie wytworzyć moc elektryczną taką, a takąSą one zdolne do generowania max tyle i tyle watówitd.

Odpowiedz

32. wlo
1

2014-10-09 22:17:06

~ja - ja mówiłem o prądzie a nie o amperach ;-) Czytać nie umiesz czy kota dupą odwracasz?

Odpowiedz

31. ~antybred
1

2014-10-09 21:51:36

Pronto. Co za nazwa na polski rynek. Widzom tv, tzn. Reklam kojarzy się z myciem podłóg i mebli

Odpowiedz

30. ~ja
1

2014-10-09 20:38:04

@29 I tak ma być, niestety. Przetwornica musi podnieść napięcie wewnętrznego akumulatora najczęściej z 3,7V (średnio) do 5V na wyjściu. Nawet w dobrych konstrukcjach z uwagi na ograniczoną ilość miejsca i ich chłodzenie sprawność tych układów to ok.90% ale współczynnik ten odnosi do Wh na wejściu i Wh na wyjściu (a nie mAh wej. do mAh wyj.!) stąd też jak w poście 13, w najlepszym wypadku masz ok. 60-65% dla mAh. Tak więc jeśli jeszcze producent używa dobrych ogniw to z pojemności deklarowanej 12000 mAh przy 3,7V możesz "dostać" własnie nieco ponad połowę mAh przy 5V na wyjściu (i tyle masz 2x3000mAh). Weź jeszcze pod uwagę, że nawet jeśli producent nie zawyża pojemności nominalnej ogniw sprzedawanego powerbanku - a to się zdarza - to każde ogniwa szybciej lub wolniej ale tracą swoją pojemność z upływem czasu i ilością cykli i się szybko robi realnie 50% (dla stosunku tych dwóch pojemności).

Odpowiedz

29. Lukasz88
0

2014-10-09 19:57:34

@14 Też się nadziałem na power bank firmy Sunen 12k mAh a rzeczywista wydajność to naładowanie akumulatora 3000mAh niekiedy ponad 2 razy.

Odpowiedz

28. ~ja
0

2014-10-09 18:21:36

@24 Nic nie mylę i odróżniam natężenie od mocy (w tym wypadku mocy elektrycznej). Dlatego zwracam uwagę. Potoczne rozumienie mocy z faktycznym znaczeniem mocy to chyba myli orson i stąd wziął moc prądu. A amper(A) to akurat jest wielkością fizyczną i nawet jedną z siedmiu (sic! - jest ich tylko tyle) PODSTAWOWYCH jednostek układu SI :-)

Odpowiedz

27. orson_dzi
0

2014-10-09 18:17:28

@23 I dałeś dobre określenie, zmieniłem.

Odpowiedz

26. wlo
1

2014-10-09 18:16:11

Dobrze by było, zanim zaczniesz się czepiać, żebyś przemyślał co chcesz powiedzieć? Nie sądzisz?

Odpowiedz