DAJ CYNK

Program Moto Mods Developer - i Ty możesz zostać jego twórcą

21.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4066

Ważne 2

2

Lenovo prezentując smartfony z serii Moto Z, wprowadziło także modułowość w nowej odsłonie.Lenovo prezentując smartfony z serii Moto Z, wprowadziło także modułowość w nowej odsłonie. W przeciwieństwie do konkurencyjnego rozwiązania LG, Lenovo zrobiło modułowe urządzenia, które zdają się mieć sens. Idąc dalej za tym ciosem producent uruchomił program Moto Mods Developer.

W chwili obecnej dostępne są moduły wyposażone m. in. w dodatkową baterię, projektor umożliwiający błyskawiczne wyświetlenie obrazu o powierzchni do 70 cali, głośniki JBL czy obiektyw Hasselblad True Zoom z 10-krotnym zoomem optycznym.

Warto zauważyć, że Lenovo gwarantuje pełną kompatybilność dostępnych modułów Moto Mods do trzech kolejnych generacji smartfonów, z Moto Z włącznie, czyli przez 3 lata. Oznacza to, że te moduły które zakupimy teraz, będą kompatybilne z kolejnymi generacjami smartfonów z linii Moto Z. Podobnie wygląda sytuacja z modułami, które jeszcze nie powstały, a powstaną do końca 2018 roku. Będą one współpracowały z pierwszymi generacjami smartfonów. Producent podaje, że co roku ma powstać minimum 12 modułów.

Program Moto Moods Developer powstał po to by każdy mógł stworzyć moduł dla Lenovo Moto Z. Aby to zrobić należy zarejestrować się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej i zakupić zestaw do stworzenia prototypu - Moto Moods Developer Kit. Producent oferuje także wsparcie techniczne, a jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest kompatybilność ze smartfonami z rodziny Moto Z. Cały projekt ma być inkubatorem innowacji i nowych rozwiązań, które mają rozwinąć lub dodać do smartfonów Moto Z nieznane dotąd możliwości. Prototyp ma być budowany na bazie zakupionego Moto Moods Developer Kit.Po przygotowaniu prototypu można wystąpić do Lenovo z prośbą o przyznanie certyfikatu Moto Mod Partner Certification. Jest to w zasadzie wstęp do rozpoczęcia sprzedaży produktu, czy to w ramach start-upu czy crowdfoundingu.

Zobacz: Lenovo zapowiada 12 nowych Moto Mods na 2017 rok

Aby wesprzeć twórców modułów Moto Mods, Lenovo, Motorola i Verizon Wireless, pod koniec 2016 roku, rozpoczęli współpracę z serwisem crowdfoundingowym Indiegogo. Przygotowano konkurs dla twórców Moto Mods.

Zobacz: Lenovo - znamy finalistów "Transform the Smartphone Challenge"

Pierwszym etapem całej akcji było zgłoszenie pomysłów na nowy moduł. Najciekawsze zostały nagrodzone smartfonem Moto Z oraz zestawem Moto Mods Developer Kit, który jest niezbędny do zbudowania działającego prototypu. Gotowe prototypy trafiały do serwisu Indiegogo i rozpoczął się proces pozyskiwania środków przez ich twórców. Uczestnicy projektu mieli także możliwość spotkania się ze specjalistami Lenovo w czasie dwóch hackatonów, w celu skorzystania m. in. z technicznej pomocy. Podczas tych wydarzeń wybrano jeden pomysł, który dawał miejsce w finale. Zgłoszono 700 projektów z 55 krajów, z czego do ścisłego finału całej akcji wybrano 12 prototypów. Lenovo następnie wybrało 10 z nich, a ich twórcy w kwietniu tego roku zostaną zaproszeni do centrali firmy w Chicago, by zaprezentować swoje pomysły. Będzie to czas, w którym Lenovo podejmie decyzję, którzy z twórców otrzymają wsparcie finansowe. Producent przewidział nagrodę w wysokości miliona dolarów na wsparcie najlepszych pomysłów. Środki te mają pomóc ich twórcom we wprowadzeniu modułów do sprzedaży.

Korzystając z platformy Moto Moods Developer każdy z nas może zrealizować swój pomysł o idealnym module dla smartfonów Moto Z. Może warto spróbować i rozwinąć swoją kreatywność?Zobacz: Klawiatura QWERTY dla Moto Z
Zobacz: Moto Mod Hasselblad True Zoom dostępny w Polsce
Zobacz: Lenovo potwierdza nowe Moto Mods
Zobacz: Lenovo zapowiada 3-letnie wsparcie dla Moto Mods
Zobacz: Lenovo Moto Z i Z Play dostępne w Polsce
Zobacz: Znamy ceny modułów Moto Mods
Zobacz: Lenovo prezentuje Moto Z i Moto Z Force
Zobacz: IFA2016: Lenovo Moto Z Play i fotograficzny Moto Mod

Źródło zdjęć: Lenovo

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się