DAJ CYNK

Procesor Apple A11 Bionic to nowy król wydajności

15.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6421

Ważne 6

3

Według Geekbench procesor A11 Bionic, zastosowany między innymi w iPhone'ie X, jest o 50% wydajniejszy, niż Snapdragon 835.



Według Geekbench procesor A11 Bionic, zastosowany między innymi w iPhone'ie X, jest o 50% wydajniejszy, niż Snapdragon 835.

Na stronie geekbench.com pojawiły się wyniki testu procesora dotyczące smartfonu iPhone X, który ma tam oznaczenie iPhone 10,5. Uzyskane rezultaty to 4061 w trybie single-core i 9959 dla multi-core. Gdy porównamy tę drugą wartość z liczbą 6643, czyli wynikiem Motoroli Moto Z2 Force z procesorem Snapdragon 835, okaże się, że nowy układ Apple'a jest o około 50% wydajniejszy. Podobnie rzecz się ma z Exynosem 8895 zastosowanym w Samsungu Galaxy S8+, w przypadku którego otrzymaliśmy w multi-core wynik 6655.



Apple A11 Bionic jest procesorem złożonym z dwóch szybkich rdzeni i czterech energooszczędnych.

Zobacz: Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus zaprezentowane
Zobacz: Polskie ceny Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu iPhone X w katalogu.

Źródło tekstu: geekbench.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~socsource
0

2018-01-14 13:40:43

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami budowy Apple A11 to zapraszam do linku poniżej:

Odpowiedz

24. ~bzyk
1

2017-10-31 13:34:38

Wydajniejszy wydajniejszy ale co z tego jak po pół roku będzie telefon do wywalenia bo bateria nie będzie mi trzymać znowu ... drugi raz na te *** mnie nie naciągną... co to jest żeby baterii nie można było wymienić? to nie lata 90 ...

Odpowiedz

23. ~Blackbird
0

2017-10-09 23:12:47

22. ~maniekZgoda 100% - sam lepiej bym tego nie ujął :)

Odpowiedz

22. ~maniek
0

2017-09-24 10:15:41

Zastanawia mnie zamieszczenie w zestawieniu Huawei Mate 8 z procesorem Kirin 950. Dlaczego nie zamieszczono Huawei Mate 9 z procesorem Kirin 960, ma procesor kolejnej generacji. Niedługo wyjdzie Mate 10 z Kirin 970. Czyżby Kirin 960 był mocniejszy lub równy prockom exynos i dlatego nie pojawił się w zestawieniu? To taki sukces wygrać ze starszym modelem z 2015 roku? Zastanawia mnie tak dobry wynik, 5 pozycja w rankingu, starego Huawei Mate 8, czyli telefonu z prockiem Kirin 950 dwie generacje starszym od obecnie wprowadzanego. Na tej podstawie i na własnym doświadczeniu z Huawei P10 uważam, że tak mało reklamowany Kirin jest jednak dobrym wyborem. Jestem zadowolonym, od dnia premiery użytkownikiem Huawei P10, to mój pierwszy telefon tej firmy.

Odpowiedz

21. dt
0

2017-09-17 23:50:59

liczby szokują, chętnie bym zobaczył zestawienie ile z tej mocy jest wykorzystywanych a ile się marnuje. To zadziwiające że moc wzrasta lawinowo ale ja bym wolał zobaczyć jak tej mocy przybywa nam w pojemnościach baterii bo jakoś tutaj woli do ścigania się wśród producentów niestety nie widać.

Odpowiedz

20. applefan_
-2

2017-09-16 15:57:12

Jak to bylo? Hmm. A juz pamietam z komentarzy! "Apple daje do swoich smartfonow 2 letnie podzespoly ktore sa daleko za konkurencja i poza tym padnie w ciagu 2 lat".

Odpowiedz

19. Gormar
0

2017-09-16 13:53:13

@13. Aktualnie Apple ma wykupioną licencję od ARM na zestaw instrukcji i sami skonstruowali swoje CPU. Ale trudno uwierzyć, że są o lepsi od twórców z wieloletnim doświadczeniem. Najprawdopodobniej ich kompilator wprowadza jakieś optymalizacje, które niekoniecznie oferują tę samą precyzję obliczeń lub niektóre pętle pomija, gdyż znane są ich wyniki.

Odpowiedz

18. Gormar
0

2017-09-16 13:48:34

Porównanie pomiędzy różnymi architekturami i systemami operacyjnymi jest mało wiarygodne. Nie ma pewności, że w obu testach wykonywane są dokładnie te same zadania.

Odpowiedz

17. ~
0

2017-09-15 19:11:57

Bionic? Czyli co? Telemetria^2? Oni sie lubija w akronimach, jak ostatnia konferencja wlascicieli FB "f8", co wiele mowi o pogladach wlascicieli tego 1,5 mld baranow. Pisze powaznie.

Odpowiedz

16. ~kwistas​
0

2017-09-15 18:48:15

Kirin 970 powinien go dogonić

Odpowiedz

15. ~Cdd.....
0

2017-09-15 16:28:06

Co to da taka prędkośc jak brak zasięgu na terenie kraju w wielu miejscowościach. Brak info, czy zwuększona jest czułość na odbiór sygnału antenowego. Bez czułości to do bani z szybkością, bo brak sygnału.

Odpowiedz

14. ~sueshack
0

2017-09-15 15:54:18

Jestem dziwnie spokojny, że jak tylko równie wydajny procesor pojawi się w telefonach z Androidem, nagle jego wydajność stanie się koniecznie niezbędna i będzie kolejnym argumentem za tym, że nie warto kupować iPhone xD

Odpowiedz

1

2017-09-15 15:47:56

"Apple A11 Bionic jest procesorem złożonym z dwóch szybkich rdzeni i czterech energooszczędnych"czyli jakich??? cortex-a72 i a53????????????????

Odpowiedz

12. ~Malta
2

2017-09-15 15:07:05

@8. Jesteś pewny, że to ci sami piszą, co wcześniej pisali...?!Myślisz, że jest jakieś zarejestrowane stowarzyszenie miłośników Snapdragona 835? ;-)Masz na myśli jakieś konkretne osoby, czy tak sobie tylko infantylnie generalizujesz?PS Ja uważam, że Snapdragon 821 jest wystarczający dla G6, jednakże jak producent zaoszczędził na tańszym SoC, czy aparacie fotograficznym (słabsza matryca niż nawet w G5) to powinno to znaleźć swoje odzwierciedlenie w znacznie niższej cenie startowej dla klientów, a nie wystawiać G6 w cenie zbliżonej do bogaciej wyposażonych flagowców konkurencji - tylko tyle i aż tyle.Zresztą rynek szybko zweryfikował zawyżoną cenę G6, która to w krótkim czasie drastycznie spadła w stosunku do tej z premiery rynkowej.

Odpowiedz