DAJ CYNK

Problemy z Galaxy Note 7 będę kosztować Samsunga miliard dolarów

05.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6823

Ważne 4

0

Z wyliczeń Bloomberga wynika, że problemy z wadliwymi akumulatorami w Galaxy Note 7 i związaną z nimi wymianą urządzeń będą kosztować Samsunga miliard dolarów.

Z wyliczeń Bloomberga wynika, że problemy z wadliwymi akumulatorami w Galaxy Note 7 i związaną z nimi wymianą urządzeń będą kosztować Samsunga miliard dolarów.

Do wymiany jest w sumie 2,5 mln urządzeń, które zostały wysłane do klientów w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia sprzedaży. Bloomberg szacuje, że program wymiany smartfonów będzie kosztować firmę miliard dolarów, ale nie powinno to mocno uszczuplić finansów Samsunga. Z wyliczeń wynika, że będzie to 5% rocznych zysków netto za 2016 rok.

Zobacz: Wybuchające Note'y 7 powodem zatrzymania sprzedaży
Zobacz: Samsung zawiesza sprzedaż Galaxy Note 7
Zobacz: Oświadczenie Samsung Polska w sprawie Note'ów 7

Źródło tekstu: Bloomberg; wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~yaro
0

2016-09-06 10:52:03

wow dobrze zrobili że to wstrzymują, ja na szczęście mam s5 bo bralem sobie rok temu na abonament w t-mobile, ostatnio mi go nawet uprościli, ale przez ten czas z telefonem wszystko super, więc mega się cieszę że nie mnie sie to przytrafiło.

Odpowiedz

11. ~ONOI
0

2016-09-05 19:24:16

@10 W Polsce również wymiana na nowy. Oficjalna informacja z 16.10

Odpowiedz

10. ~aero666
0

2016-09-05 18:45:10

A tak przy okazji, sposób załatwienia problemu w USA. Klienci mają do wyboru:1) wymianę Note 7 na całkowicie nowy egzemplarz, czas oczekiwania do tygodnia,2) wymianę Note 7 na S7 albo S7 edge plus zwrot różnicy w cenie, oraz wymianę wszystkich dokupionych akcesoriów na kompatybilne z nowym telefonem.Dodatkowo, każdy dostaje bonus $25. A w Polsce co proponuja? Serwisowanie obecnego egzemplarza i kilka tygodni bez telefonu, HA HA HA!

Odpowiedz

9. ~Zdzicho
0

2016-09-05 18:38:32

Pix zgadzam się z Tobą w 1000000% , pomysł wbudowanej, niewymiennej baterii jest poroniony i wreszcie się doigrali, jakby były wymienne baterie to nie byłoby tego problemu, chytry traci 2x .

Odpowiedz

8. j4c0b1k
0

2016-09-05 12:24:46

Może w końcu dotrze do nich że wymienna bateria ma plusy.I może w note8 w końcu się doczekamy godnego następcy n4.

Odpowiedz

7. ~piokuk
0

2016-09-05 11:30:46

@4 "Przyjąć" to możesz kopa w d... Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Odpowiedz

6. ~Pix
-1

2016-09-05 11:19:22

Hahaha. I bardzo dobrze!!! Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie było by takich strat, gdyby idioci z Samsunga nie zrobili akumulatora wbudowanego w telefon. Może więc ta lekcja za miliard dolarów im uświadomi, jak bardzo są głupi.

Odpowiedz

5. ~Hotelarz
-1

2016-09-05 11:12:43

Przecież to widać że zawinił pracownik lub ktoś z konkurencji zrobił to na zlecenie.

Odpowiedz

4. ~Sloma
-1

2016-09-05 10:57:04

5% całości zysków netto to sama wymiana ich wyniesie ... A rekompensaty za brak możliwości korzystania z urządzenia pewnie będą ich kosztować drugie tyle albo i więcej nawet. Ja chętnie przyjmę kartę sd 256gb wzamian za tę niedogodność konieczności wymiany telefonu.

Odpowiedz