DAJ CYNK

Premiera Nokii 9 PureView zostanie opóźniona z powodu problemów z aparatem fotograficznym

07.12.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3793

Ważne 0

0

Firma HMD Global ujawniła, że problemy z aparatem fotograficznym w nadchodzącej Nokii 9 PureView spowodują opóźnienie premiery nowego flagowca tej fińskiej marki.

Podczas premiery smartfonu Nokia 8.1, HMD Global zdecydował się ujawnić nieco informacji na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości firmy. Ujawniono między innymi, że do tej pory sprzedano 70 milionów smartfonów marki Nokia, a w przyszłości większy nacisk będzie położony na modele flagowe, które staną się celem HMD Global. Wspomniana została też Nokia 9 PureView.

Britta Gerbracht z niemieckiego oddziału HMD Global powiedziała tamtejszym mediom, że na początku 2019 roku należy się spodziewać nowego, wysokiej klasy smartfonu marki Nokia. Mowa oczywiście o Nokii 9 - nazwa ta kilkukrotnie się pojawiła w wypowiedzi Britty. Przyznała ona, że cały projekt ma pewne opóźnienia, które wynikają z niezadowolenia firmy z działania tylnego aparatu i chęci wypuszczenia dopracowanego produktu.

HMD Global przyznał także, że modele Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco, dotychczasowe flagowce marki, nie sprzedają się najlepiej. Zmienić to powinien model Nokia 9 PureView.  Jednak najbardziej kluczowe flagowce Nokii mają się pojawić w 2020 i 2021 roku.

Data premiery Nokii 9 PureView nie jest znana. Oczekuje się, że nastąpi to pod koniec stycznia lub na początku lutego przyszłego roku, czyli między targami CES 2019 (w Las Vegas) i MWC 2019 (w Barcelonie).

Zobacz: Nokia 8.1 zaprezentowana - flagowa specyfikacja dostępna dla wielu
Zobacz: Nokia 9 PureView na renderach 360 stopni - 5 obiektywów z tyłu i ekran bez wcięcia
Zobacz: HMD Global pozwala na odblokowanie bootloadera w Nokii 8

Źródło tekstu: WinFuture

Komentarze
Zaloguj się