DAJ CYNK

Premiera Google Nexus 5X od LG

29.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4498

Ważne 6

1

Google oficjalnie zaprezentowało, stworzony we współpracy z LG, model Nexus 5X.

Google oficjalnie zaprezentowało, stworzony we współpracy z LG, model Nexus 5X.

Oficjalna prezentacja smartfonu nie przyniosła nic nowego w stosunku do informacji, jakie zaprezentowaliśmy przed kilkoma godzinami. Smartfon posiada ekran IPS o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080p z technologią Ic-Cell Touch, który ma zapewnić sprawniejszą reakcję na dotyk i lepszą jakość wyświetlanego obrazu w każdych warunkach. Sercem urządzenia jest sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 w parze z 2 GB pamięci RAM (LPDDR3). Dla użytkownika, w zależności od wersji, przewidziano 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat z obiektywem o jasności F/2,0 i laserowym autofocusem wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 12,3 Mpix, a przedni o rozdzielczości 5 Mpix. Smartfon nagrywa filmy w rozdzielczości 4K. Za łączność z Internetem odpowiada Wi-Fi i LTE kategorii 6, a energię niezbędną do działania dostarcza akumulator o pojemności 2700 mAh. Dodatkowo smartfon posiada gniazdo USB typu C, czytnik linii papilarnych i Androida 6.0.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, w który LG wprowadza Nexus 5X do sprzedaży już z końcem października w pierwszej kolejności na rynku otwartym (w białym i czarnym kolorze) oraz u operatora sieci Play, a następnie w T-Mobile oraz u kolejnych operatorów. Planowana cena na wolnym rynku wyniesie ok.1999 zł za wersję 32GB.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2015-09-30 15:33:38

@up Ficzery z Google play często działają gorzej, nie sa dostosowane do telefonu. Bo to jednak co innego jak producent robi oprogramowanie do swojego telefonu, a jakiś drobny dev do tysięca modeli. Miałem kiedyś LG G2 i był wygodniejszy niż N5, który miał dodatkowo duuuzo gorszy aparat i baterie.

Odpowiedz

21. ~Dred
0

2015-09-30 14:36:18

@up przeciez wiadomo, ze 2 wydajne rdzenie sa lepsze niz 8 slabych. Co innego 2 wydajne+ 2 oszczedzajace energie w spoczynku. Ja akurat w G3 wszystkie dodatkowe ficzery mam wypaczone, bo zjadaja baterie, spowalniaja system,a pozytku z nich i tak nie mam. Co potrzebuje, to sciagne z google play

Odpowiedz

20. ~
0

2015-09-30 11:57:44

@18 jestem ciekaw wyniku takiej zamiany. Nexsus kusi czystym Androidem (co ma tez wady w postaci mniejszej funkcjonalności) oraz aktualizacjami, ale jednak procesor S6 to najwyższa androidowa półka. Nawiasem mówiąc wyobraźcie sobie jak wydajny musi być procesor z iPhone 6S - dwa rdzenie Apple tak samo szybkie jak OSIEM Samsunga. Szkoda tylko, ze iPhone ma mniejszy rozmiar matrycy, niż androidowi konkurenci, ale jeszcze zobaczymy co im z tego udało się wycisnąć. Sony ma jeszcze większe matryce, a jakoś pożytku z nich nie robi. Choć wydaje mi się, ze jest to zabieg celowy, żeby nie kanibalizowac rynku swoich aparatów kompaktowych.

Odpowiedz

19. ~Dred
1

2015-09-30 08:49:16

Brak czytnika kart sd, mala i niewymienialna bateria, niewielkie pojemnosci pamieci dyskwalifikuja ten telefon. A chcialem na niego wymienic Lg G3. Szkoda, bo cena akceptowalna, ekran Fhd, czysty android, czytnik linii papilarnych. No nic, do przyszlego roku moze pojawi sie cos odpowiedniego.A ogolnie, to wszystkie 3 zaprezentowane urzadzenia maja spore mankament i sa dla mnie duzym rozczarowaniem. Nie tedy droga. Google powinna oferowac cos wiecej niz cala reszta, a oferuje mniej w tych samych cenach.

Odpowiedz

18. vonski
0

2015-09-30 08:11:11

@12: a co jeśli już mam S6 i mi się znudził? :)Poza tym wg rankingu DxOMark Nexus 6P ma znakomity aparat, a ten w 5X będzie prawdopodobnie taki sam. Więc może S6 wcale im nie ucieknie jakością zdjęć...

Odpowiedz

17. LuiN
1

2015-09-30 08:00:38

16, ziulek - a ile trzyma Ci bateria? Wytrzymuje od rana do wieczora czy z nów coś popsuli?

Odpowiedz

16. ~ziulek
0

2015-09-30 06:56:17

kto chce niech kupi sobie galaxy. Ja tam wole nexusy, posiadam wersje 5 od dwóch lat i dla niedowiarków napiszę że NIGDY SIE NIE ZAWIESIŁ.Czy posiadacze super Galaxiaków też to mogą powiedzieć...?

Odpowiedz

15. ~JK
1

2015-09-30 06:54:46

Za 2 tys. to już można kupić LG G4 - większy wyświetlacz i bateria (choć pewnie większa bateria właśnie z powodu tego wyświetlacza), więcej ramu, lepszy aparat, slot na karty sd, wymienna bateria. LG zapowiedziało też aktualizację do androida 6... Czekałem na to co pokaże Google w Nexusie i o ile sama specyfikacja jest ok, o tyle cena już nie porównując choćby do powyższego G4.

Odpowiedz

14. ~
0

2015-09-29 23:59:18

skąd wiesz że ten lg nie będzie miał lepszego aparatu niż s6? prorok jakiś jesteś czy co?

Odpowiedz

13. ~
0

2015-09-29 23:00:13

*galaxy s6

Odpowiedz

12. ~
0

2015-09-29 22:59:52

Dokładając pare stówek mamy sporo wydajniejszego galach s6 i co ważniejsze - z dużo lepszym aparatem, który z powodzeniem może zastąpić średniej klasy kompakt.

Odpowiedz

11. vonski
0

2015-09-29 22:31:02

Nie mam pojęcia czemu, ale podoba mi się ;)1999zl za wersję 32GB też nie jest jakoś specjalnie wygórowaną ceną.

Odpowiedz

10. ~
0

2015-09-29 22:09:16

HTC One M9+ Supreme Camera zaprezentowany a TPL śpi :)

Odpowiedz

9. ~Jarek
0

2015-09-29 22:06:21

Porównałem dane z moim LG G2 D802. Nie widzę powodów, aby się przesiadać na Nexusa 5X. Mimo tego uważam że ten Nexus to właściwy kierunek. Po co ekran 4k, aparat 20 mpix i więcej niż 2gb ram? Żeby cena mogła wynosić 3500zł?

Odpowiedz

8. kwistas
2

2015-09-29 22:02:28

Nawet jak będzie miał 10Gb ramu to mu nic nie pomoże jak nie będą odpowiednio zoptymalizowane aplikacje. 2giga jest aż nad przy połowę mniejszych pojemnościach telefon chodzi bardzo dobrze, bo nie ma zamulonych nakładki zainstalowanej i dziesiątki aplikacji działających w tle, które i tak w połowie niepotrzebnie chodzą.

Odpowiedz