DAJ CYNK

Potrzebne poprawki? Znikająca aktualizacja do Androida 8.1 dla Xiaomi Mi A1.

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6004

Jeden z popularniejszych telefonów Xiaomi i jedyny dotychczas korzystający z Android One, otrzymał wczoraj aktualizację do Androida 8.1. Wielu użytkowników jednak nie zdążyło jej zainstalować, ponieważ została wycofana. Pomimo prac i pojawienia się w kwietniu wersji beta, najwidoczniej nie udało się wychwycić wcześniej dosyć poważnego błędu i producent postanowił usunąć aktualizację.Jeden z popularniejszych telefonów Xiaomi i jedyny dotychczas korzystający z Android One, otrzymał wczoraj aktualizację do Androida 8.1. Wielu użytkowników jednak nie zdążyło jej zainstalować, ponieważ została wycofana. Pomimo prac i pojawienia się w kwietniu wersji beta, najwidoczniej nie udało się wychwycić wcześniej dosyć poważnego błędu i producent postanowił usunąć aktualizację.

Sam ponad 1GB plik zawierał czerwcowe poprawki bezpieczeństwa dla Androida a także miał poprawić jakość dźwięku, zapewnić możliwość sprawdzenia poziomu naładowania urządzeń podłączonych przy użyciu Bluetooth a także ograniczyć liczbę powiadomień.

Problem pojawił się w chwili, gdy użytkownicy zaczęli zgłaszać, że w trakcie aktualizacji usuwana była historia wiadomości SMS. Producent zadziałał szybko i wycofał aktualizację, do czasu wgrania stosownych poprawek. Ciekawe ile przyjdzie poczekać na drugie podejście do Oreo 8.1?

Zobacz: Zbliża się aktualizacja do Androida 8.1 Oreo dla Xiaomi Mi A1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda-developers.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu