DAJ CYNK

Ponad 58% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Play

03.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6175

Ważne 14

1

Obecnie sieć Play oferuje zasięg LTE w 791 miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców.

Obecnie sieć Play oferuje zasięg LTE w 791 miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców.

Na liczbę 791 miejscowości składa się 251 miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Daje to ponad 58% populacji kraju w zasięgu standardu LTE oferowanego przez sieć Play. Mapę zasięgu znaleźć można pod tym adresem.

Zobacz: [Aktualizacja] Play - nowa Formuła 4G LTE Unlimited

Dla porównania, w ostatnich materiałach prasowych Polkomtelu pojawia się informacja o dostępności LTE dla 66,7% populacji Polski. 29. lipca 51,5% pokrycie zasięgiem LTE deklarował T-Mobile, a w komunikacie Orange z 14. lipca mowa była o 51,65% pokryciu.

Źródło tekstu: Play, wł

Tagi: LTE play zasięg
Komentarze
Zaloguj się
52. ~xy
-2

2014-09-04 15:06:39

A Rawę Mazowiecką Play nadal olewa, zamiast tego wolał zrobić LTE we wsiach Czerniewice i Lubochnia w stronę Tomaszowa.

Odpowiedz

51. ~
2

2014-09-03 23:08:07

W wawie na Play LTE (lokalizacja koło galerii wileńska) mam 54 down i około 20 upload. Dzisiaj byłem w delegacji w Bielsko Białeg. Ulica widok. Download 24 i wysył 25. Wszystkie wartości w Mbit/s. W Białymstoku (os. nowe miasto) mam tyle samo co w wawie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

50. ~Luks
3

2014-09-03 16:33:45

Zasięg już jakiś jest. Oferta internetowa też bardzo korzystna(30 zł za 30GB!), a kredyty spłacać trzeba. Nie zdziwię się jak zakończą lub "podrasują" tę promocję ;)Aero - Niestety jest trochę kombinacji, zgadzam się. Ja za jakieś 2 tyg przerzucam się na chwilę do Plusa, a potem nie wiem. Może doczekam się LTE Playa.

Odpowiedz

0

2014-09-03 16:17:51

Luks za dużo kombinacji i drożej wyjdzie niż te 15 zł. Zabawa traci sens. Dobry internet mobilny powinien być wypadkową jakości i ceny. Dla mnie na dzisiaj Play wygrywa.

Odpowiedz

48. ~
1

2014-09-03 16:17:13

@47nie tylko do końca roku. jak wprowadzali to była promocja do końca 2013, potem do połowy 2014, a teraz jest do końca 2014. bardzo możliwe, że przedłużą w 2015 :)

Odpowiedz

47. ~Luks
1

2014-09-03 16:11:17

Aero2user - z laysami nie jest tak źle jak się zapowiadało, a promocja Playa tylko do końca roku. Modem z LTE można nawet za 100 kupić jak dobrze zapolujesz ;)

Odpowiedz

46. ~
1

2014-09-03 16:09:07

@45mapa jak i lista miejscowości LTE nie jest aktualna. u mnie Play wprowadził 3 tygodnie temu LTE i do tej pory jej nie umieścił ani na mapie, ani na liście.

Odpowiedz

45. PiotrM
0

2014-09-03 16:05:08

Jeżeli owe deklaratywne 58% jest spójne z ich mapą zasięgu dla LTE, to jest to liczba całkowicie wyssana z palca, o czym świadczy doświadczenie moich znajomych oraz piszących tutaj i na innych portalach. Nieweryfikowalna w praktyce liczba, która równie dobrze może być przeszacowana nawet dwukrotnie. Wirtualny zasięg i PR, nic więcej.

Odpowiedz

44. ~Gregor
0

2014-09-03 16:01:23

Czyli do Plusa jeszcze sporo brakuje. Sęk w tym, że nie wiem, czy dane o Plusie są aktualne - 66% to mieli jakieś pół roku temu, a nie sądzę, żeby się pod tym kątem nie rozwijali.

Odpowiedz

3

2014-09-03 15:50:43

Ostatnie pół roku miałem Orange 15 zł. 75 GB i 15 Lionów miesięcznie. Wszystko hulało dobrze gdzie bym nie był. Teraz spaprali promocję z Laysami i trzeba się przenieść na LTE Playa gdzie za 15 zł. będzie 200 GB miesięcznie przy czym całe 15 zł. można wydać na dowolne usługi RBM. Trzeba kupić modem LTE za 200 zł. Jak się człowiek rozejrzy to za darmo dają ten internet ;) Jak jest zasięg LTE Playa to najlepszy będzie RBM.

Odpowiedz

42. ~Pablo
1

2014-09-03 15:46:52

Stawiają nadajniki w jakiś wichurach, a mapka zasięgu jest bardzo myląca. Do niedawna myślałem, że i w Tarnobrzegu mają zasięg (źle ptaszka wybrałem). Na moje szczęście wcześniej kupiłem starter Plusa. A Play ma (deklaruje że ma) nadajniki LTE na wschód od miasta w dwóch wioskach i w małym miasteczku na południe. Wszystkie te lokalizacje po 10-15 km ode mnie i nie mam nawet śladu sygnału.Myślę że nie ma co żałować. Jak sprawdziłem u siebie DC-HSPA od Play to najwyższe szpilki sięgały 4Mb przy pobieraniu. Tragedia.

Odpowiedz

41. ~Panie siedemnasy
0

2014-09-03 15:42:03

@17 KuzynNaucz się czytać kolego. Zasięg obejmuje 58 % POPULACJI i mowa jest tu o LTE a nie mitycznym 4G Play. Możesz sobie to sprawdizć pośrednio na bts search gdzie jest 3G 2100, a gdzie LTE 1800. Albo sprawdzć sobie to jak chcesz, ale nie sugeruj sie jednym zdaniem z ich strony- zwyczajnie przyjmij do wiadomości, że ta ostatnia zakłdka ze strony ( technologia LTE w Play) to właśnie zasieg LTE. Reasumując, tylko Plus ma lepsze pokrycie w LTE. Taki to Play jest "oszukańczy".

Odpowiedz

40. ~cz-wa
0

2014-09-03 14:32:21

dzięki jackpozdrawiam

Odpowiedz

0

2014-09-03 14:26:46

Jakies 1,5-2km. Mieszkam przy Łódzkiej a nadajnik jest przy szpitalu na Parkitce. Tylko ja go generalnie widzę przez okno. Ale jak wejdę w zabudowania to jest podobnie. Na HSPA jest download podobny tylko upload jest około 4-5. W okolicach Rędzin to raczej nie będę także musisz poprosić kogoś innego kto ma.

Odpowiedz