DAJ CYNK

Polskie Nokie 7 Plus dostają Androida 9

19.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2586

Ważne 0

0

Firma HMD Global udostępniła aktualizację systemu operacyjnego smartfonu Nokia 7 Plus do wersji Android 9 Pie. Do końca tygodnia aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w Polsce. Obecnie jest ona dostępna dla około 50% użytkowników w naszym kraju.

Aktualizacja jest "czystym Androidem", pozbawionym nakładem i dodatków producenta. Największy nacisk położono tutaj na sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i Asystenta Cyfrowej Aktywności. Elementy sztucznej inteligencji użyto np. do funkcji Adaptive Battery zarządzającej energią smartfonu oraz App Actions. To funkcja dostępna wyłącznie dla urządzeń Google Pixel oraz smartfonów z Androidem One. App Actions uczy się znacznie więcej o codziennym używaniu smartfonu przez co pomaga w codziennych zadaniach. Nokia 7 plus będzie przewidywać i sugerować następne działania w momentach, kiedy jest to najbardziej potrzebne - niezależnie od tego czy chodzi o pracę, muzykę, czy rozrywkę. W aparacie pojawi się z kolei Google Lens.

Asystent Cyfrowej Aktywności będzie zachęcać użytkowników do robienia przerw w korzystaniu ze smartfona. Nowe funkcje obejmują, m.in.: monitorowanie czasu korzystania z urządzenia, możliwość ustawiania limitów czasowych dla użycia aplikacji i tryb „Wind Down” który dostosowuje jasność ekranu i włącza funkcję „Nie przeszkadzać” o określonej godzinie wieczorem. Smartfony Nokia od dawna zachęcają do robienia sobie przerw od cyfrowego świata.

Źródło tekstu: HMD Global

Komentarze
Zaloguj się