DAJ CYNK

Polski Fibaro wspierany przez Apple HomeKit

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4445

Fibaro to pierwsza polska firma, która dołączyła do platformy Apple HomeKit oferującej inteligentne rozwiązania dla domu.

Fibaro to pierwsza polska firma, która dołączyła do platformy Apple HomeKit oferującej inteligentne rozwiązania dla domu.Apple HomeKit to jedna z wielu nowości iOS 10 - w jednej aplikacji zarządzać możemy całym domem, niezależnie od tego jakiego producenta osprzęt zainstalowaliśmy.

Wśród produktów kompatybilnych z platformą HomeKit znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia - Motion Sensor, czujnik zalania - Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi - Door/Window Sensor. Za komunikację urządzeń odpowiedzialny jest protokół Bluetooth Low Energy (BLE). Sprzęt jest już w sprzedaży, Firma planuje na początek 2017 roku kolejne urządzenia zgodne z Apple HomeKit.

W aplikacjach obsługujących HomeKit, możliwe będzie porządkowanie urządzeń według pokojów, stworzenie szeregu automatycznie zaprogramowanych działań, tzw. "scen", a także sterowanie za pomocą asystenta głosowego - Siri. Użytkownik po powrocie do mieszkania będzie mógł zwrócić się do Siri, żeby otrzymać informację o temperaturze w pokoju gościnnym lub będąc w pracy sprawdzić czy w sypialni okna zostały uchylone.

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu