DAJ CYNK

Polska cena Xperii Z2 jedną z najniższych w Europie

26.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18658

Ważne 4

3

Sony Mobile rozpoczął europejską przedsprzedaż smartfonu Sony Xperia Z2 i tabletu Sony Xperia Z2 Tablet. Polska cena Xperii Z2 jest jedną z najniższych w Europie.

Sony Mobile rozpoczął europejską przedsprzedaż smartfonu Sony Xperia Z2 i tabletu Sony Xperia Z2 Tablet. Polska cena Xperii Z2 jest jedną z najniższych w Europie.

Zobacz: Sony Xperia Z2 potrafi nagrywać filmy 4K
Zobacz: Porównanie specyfikacji: Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 i LG G2

Za flagową Xperię zapłacimy w sklepie internetowym Sony Mobile 2799 zł (czyli około 673 euro). Taniej mają tylko mieszkańcy Niemiec, gdzie zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią telefon kosztuje 600 euro i Holandii (650 euro). W Wielkiej Brytanii za Z2 zapłacimy 730 euro, w Hiszpanii i Francji 700 euro, a w Szwecji aż 810 euro.

<: F1618 :>

Więcej, bo 2899 zł (697 euro) przyjdzie nam zapłacić za Sony Xperia Z2 Tablet (wersja LTE). W Wielkiej Brytanii ten sam tablet kosztuje już tylko 610 euro, we Francji i Holandii 630 euro, w Niemczech 650 euro, w Szwecji 670 euro, a w Hiszpanii 700 euro. W niższej cenie zakupić można urządzenie pozbawione łączności LTE - w Niemczech kosztuje ono 500 euro za wersję 16 GB i 550 euro za wariant 32 GB.

Zobacz: Sony Xperia Z2 Tablet - najsmuklejsze i najlżejsze 10 cali na rynku

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
81. ~NoName
0

2014-06-25 16:59:02

ja mam Z2 za 1900 :)

Odpowiedz

80. applefan_
0

2014-02-28 08:35:53

Reasumując @79 pomyśl, za nim rzucisz hasłem pod publikę że coś powinno być tańsze...

Odpowiedz

79. applefan_
0

2014-02-28 08:33:59

@79 hmm. Powiadasz taniej. Sony miało za 2012 stratę w wysokości ok 4 mld EUR (http://www.sony.net/SonyInfo/IR/investors/Meeting96/96_Consolid ated_Financial_Statements.pdf) czyli jakby nie było koszty przekraczają sprzedaż i to znacznie bo o ok 7%. Idąc dalej żeby wyjść na zero muszą podnieść ceny. Nie wiem na czym na PS3, PS4, może właśnie na Z2. Pytanie który rynek to jest w stanie znieść. Przyjmijmy że wszystkie rynki Sony podnoszą ceny o 7% aby Sony w końcu od paru lat mogło wyjść na 0. Z raportu czytamy, że rynek mobilny wygenerował ok 10% obrotów Sony czyli niewiele. Biorąc pod uwagę powyższe rozważania takie Z2 powinno kosztować w PL 2995 PLN (Więcej od IP5S!!!) aby Sony nie generowało strat - podnosząc również ceny wszystkich innych produktów włącznie z kontentem w Sony Music itd. Obawiam się że jest to niemożliwe i taki chodliwy towar jak Z2 powinien przyjąć na siebie jeszcze większe obciążenie i powinien kosztować np 3500 PLN. Wszystko po to aby Sony przetrwało i było zdolne do wypuszczenia Z3. Ale jest pozytyw tej całej sytuacji!!! Jest pomysł na biznes dla Ciebie! Produkować smartfony z topowej półki za np połowę ceny Z2. Wystarczy że skrzykniesz ludzi, opracujecie model, zatrudnisz armię programistów do dostosowania Androida, zapłacisz za licencję Google na usługi Androidowe, przeprowadzisz negocjacje z dostawcami podzespołów (lub w przeciwieństwie do głupiego Apple SAMI OPRACUJECIE I WYPRODUKUJECIE WSZYSTKIE ELEMENTY DO GOŁEJ ŚRÓBKI), zorganizujecie kanały dystrybucji, podpiszecie umowy z dziesiątkami operatorów oraz tysiącami sklepów (najlepiej założyć własne), zorganizujecie mega wypasioną kampanię reklamową (najlepiej wychodzi generalny sponsoring Olimpiady jak to robi Samsung) i na końcu wprowadzicie ten wypas mega model do sprzedaży! Prawda jakie to proste. Że też ja na to wcześniej nie wspadłem. Sony, takie rzeczy powinny być o wiele tańsze!!! Reasumując

Odpowiedz

78. ~Darek
0

2014-02-28 07:58:16

@76 - zgadzam się, @77 juz nie koniecznie :) , ale i tak uważam, żecena takich jak to i podobnych urządzen jest o wiele za wysoka, bez wzgledu na zasobnosc portfela kupujacych.

Odpowiedz

77. applefan_
0

2014-02-27 13:34:58

Ja obawiam się, że nasza nacja + wpływ wieloletni zarzynania przedsiębiorczości spowodował, że aniołowie biznesu nie mają za wiele do roboty w PL, gdzie w innych krajach mają pełne ręce roboty z nowymi pomysłami do wdrożenia. Po prostu nie piszcie więcej o sile nabywczej i śr krajowej, bo komuś takiemu jak ja - normalnemu a nie z głębokiej komuny po prostu robi się dosyć mocno niedobrze. Nie pasi, brak kasy na Z2 - wyjazd do marketu do DE za tymi 1200 EUR/miesięcznie i tam zażywać tego raju, a nie na forum pluć pesymizmem. BTW - nie zatrudnicie się już np w ThyssenKrupp bo właśnie zwolnił w DE 5000 pracowników i przeniósł ich do PL, a są to tylko księgowi i np operatorzy baz danych. Więc ciekawe jakie smartfony kupią sobie teraz byli pracownicy w/w firmy.. pewnie już się w kolejce do marketu za 1200 EUR ustawiają więc się spieszcie.

Odpowiedz

76. applefan_
0

2014-02-27 13:27:53

Śr. krajowa, siła nabywcza itd itd itd. Ja pytam wprost jaki macie jeden z drugim pomysł, który spowoduje że staniecie się milionerami lub w planie minimum będziecie zarabiać np 4 śr. krajowe? Czekam na pomysły do realizacji, o kapitał na realizację się nie martwcie. Obawiam się, ze pomysłów brak, za to postaw roszczeniowo-utyskująco-usprawiedliwiajacych (brak kreatywności i lenistwo) mnóstwo.

Odpowiedz

75. thonka
0

2014-02-27 12:58:40

@70 tak ładnie piszesz i w ogóle, ale prawda jest brutalna. Średnia krajowa nie kłamie (a są do niej wliczane choćby milionowe pensje prezesów banków) tak samo jak nie kłamie siła nabywcza pieniądza (czyli jego realna wartość). Możesz napisać książkę o tym jak osiągnąć sukces ale samym pisaniem ludzie więcej nie zarobią. Chwalenie się cenami nie uwzględniając zarobków i siły nabywczej pieniądza jest bez sensu... http://niewygodne.info.pl/artykul/00465.htm

Odpowiedz

74. ~gabberek
0

2014-02-27 09:59:35

trochę drogo, kupiłem niedawno połowę tańszego Lg G2 i mam nadzieję że długo mi posłuży, a chyba jest niewiele gorszy od Z2...

Odpowiedz

73. arczi
0

2014-02-27 09:16:39

@70 jak czytam Twoje wypociny nie na temat z masą błędów... to faktycznie przyznam, że wszystko jest możliwe. Chłopie zapisz się na jakiś portal randkowy i tam będziesz mógł bajerować inne osoby. Tu piszemy w temacie!!! Jeśli tego nie rozumiesz to jedź do szpitala... albo zmień lekarza, bo ten na pewno nie mówi Ci prawdy!

Odpowiedz

72. wlo
-1

2014-02-27 09:16:32

PUTIN dobrze mówi... Praca to w Polsce skaza jakaś jest. Lepiej narzekać, że nie ma na zakup zabawki niż się do roboty wziąć ;-)

Odpowiedz

71. ~PUTIN
0

2014-02-27 09:11:17

@70 Ej epuł.. Ja mam idealny pomysł jak zarobić w Polsce. Nie pracować. Łapać zapomogi, narobić dzieciaków, pokazać gminie jakim sie jest biednym aby jakieś dofinansowania wyłapać, rodzinne, renty, pierdoły.. Ludzie na tym w cholere kasy wyciągają, że nie pracują. Więc powiedz mi.. Jeśli państwo pozwala na coś takiego i bardziej opłaca się nie pracować niż iść za najniższą krajową jakiemuś Kowalskiemu nosić paczki w magazynie... To niestety wybacz ale ten kraj jest stracony. W sumie nie kraj. Ludzie.

Odpowiedz

70. applefan_
0

2014-02-27 08:04:55

@69 udowodnię Ci, że wszystko jest możliwe. Powiedz jaki masz pomysł i ile potrzebujesz na to kapitału. Ży.ać się chce jak się słyszy że u nas to bieda, niska średnia zarobków, brak rynku zbytu i tego typu pierdy. Na prawdę komuna dalej w was tkwi. Przykre. Same negatywy widzicie, zero pomysłów, straszne. Mam nadzieje, że maci &gt;70 lat, bo jak macie mniej jak 30 to faktycznie Polska jako kraj jest przegrana po całości z takim myśleniem. Pragnę tylko przypomnieć, że większość startupów startowała od absolutnego zera. Jak masz pomysł, to wystarczy w dzisiejszych czasach komp, trochę netu i strona i można stać się miliarderem na kształt np gościa od FB lub milionerem w przypadku tych od NK. Oni nie mieli nic i mają wszystko. Ponawiam więc pytanie z początku. Daj pomysł, który wypali. Finansowanie się znajdzie.

Odpowiedz

68. Talent
0

2014-02-27 01:21:21

Ale co wy porównujecie? Srednia zarobkow porównajcie a nie takie głupi tytul sugerujacy, ze u nas to jest tak tanio. W Polsce jest jedno wielkie dziadostwo i taka jest prawda.

Odpowiedz

67. ~tex
0

2014-02-26 23:46:25

Nie się co cieszyć. Np dla Niemca jest to wydatek 1/4 wypłaty, dla Polaka półtora wypłaty! Biedni jesteśmy i tyle.

Odpowiedz