DAJ CYNK

Polacy jako pierwsi otrzymają Androida 5.0 dla Samsungów Galaxy Note 4

11.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3780

Ważne 5

1

Po raz trzeci w krótkim czasie Polska jest pierwszym krajem, w którym udostępniony został Android 5.0 Lollipop dla flagowego smartfonu - tym razem szczęściarzami są posiadacze Samsungów Galaxy Note 4.

Po raz trzeci w krótkim czasie Polska jest pierwszym krajem, w którym udostępniony został Android 5.0 Lollipop dla flagowego smartfonu - tym razem szczęściarzami są posiadacze Samsungów Galaxy Note 4.

Najpierw jako pierwsi dostaliśmy Lizaka dla LG G3, kilka tygodni później na ten sam gest zdecydował się Samsung, oferując aktualizację dla Samsungów Galaxy S5 z polskiej dystrybucji. Teraz przyszła pora na Samsunga Galaxy Note 4.

Aktualizacja realizowana jest w trybie OTA, kilkoma etapami. W pierwszej kolejności (już dziś) Android 5.0.1 trafił do wariantu telefonu SM-N910C, a więc bazującego na chipsecie Exynos.

Aktualizacja przynosi odświeżony wygląd aplikacji systemowych, nowy panel powiadomień na ekranie blokady, większą wydajność i dłuższy czas pracy.

Źródło tekstu: SamMobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
23. fueldo
0

2015-02-12 14:56:00

Prawda to że NOTE 2 dostanie lizaka?

Odpowiedz

22. ~sonic022
0

2015-02-12 13:29:08

@21 Wcześniej miałem jedynie 0,6GB wolnego RAM, a teraz mam 1,2GB wolnego RAM, coś jest nie tak z procesorem. Zazwyczaj o tej porze dania miałem jeszcze 70% baterii, dziś mam już tylko 35%... Jakaś porażka...

Odpowiedz

21. ~
0

2015-02-12 11:36:57

@20, użytkownicy S5 po aktualizacji do lizaka, też nie mają powodów do zadowolenia. Dlatego uważam, że lepiej później dostać aktualizację, ale bardziej dopracowaną. Poza tym lizak dostał już wersję 5.1 (wcześniej 5.0.2) i w ostatniej wersji ponoć został rozwiązany między innymi problem z zarządzaniem pamięcią.

Odpowiedz

20. ~sonic022
0

2015-02-12 07:33:45

Wczoraj pobrałem aktualizację, a dziś już żałuję. Telefon grzeje się nawet przy zwyczajnym przeglądaniu internetu, bateria rozładowuje się znacznie szybciej. Jednym słowem te optymalizacje to ŚCIEMA...

Odpowiedz

19. ~XYZ
0

2015-02-11 22:47:45

@18 Zgadza się, model z LTE :) O Androidzie 5.0 zapewne mogę zapomnieć, ale to czas pokaże. Root i inne zabawy mnie nie interesują, dlatego to co dostałem na starcie mi spasowało.

Odpowiedz

18. ~
0

2015-02-11 21:35:38

#17 (XYZ) pewnie masz S4 mini w wersji z LTE (GT-I9195), ja natomiast miałem na myśli S4 mini bez LTE (GT-I9190).

Odpowiedz

17. ~XYZ
0

2015-02-11 20:55:30

@14 Telefon z Plusa, nic nie kombinowane, oprogramowanie oryginalne. Nie wiem jak to się w Androidzie z softami ma, ale jednak wszystko PL, więc nie marudzę.

Odpowiedz

16. ~
0

2015-02-11 18:02:21

LuiN, gdyby szybka dostępność była regułą a nie wyjątkiem to zapewne byłoby inaczej.

Odpowiedz

15. LuiN
0

2015-02-11 17:52:37

Chyba tylko Polacy tak samo mocno narzekają na brak aktualizacji, jak i na ich szybką dostępność ;-)

Odpowiedz

14. ~
0

2015-02-11 17:39:31

#13 (XYZ), czytaj ze zrozumieniem! Wersja na Polskę (XEO) nie ma oficjalnego Kit Kata. Jesli telefon kupiłeś w Polsce to pochodzi on z prywatnego importu (przeznaczony na inny rynek / kraj), bądź sam wgrywałeś oprogramowanie, ale także nie jest to wersja oficjalna na Polskę. Poza tym nie piszę o aktualizacji Andków, tylko firmware ze względu na błędy.

Odpowiedz

13. ~XYZ
0

2015-02-11 17:32:53

@3 Mam S4mini i mam KK :) Co do wsparcia, nigdy po Androidzie nie spodziewałem się kokosów. Za dużo producentów, modeli i jeszcze tych nakładek producentów.

Odpowiedz

12. ~
0

2015-02-11 17:17:58

#11 (qcom) niezły żart! Tylko dlaczego Europa dostaje na bieżąco aktualizacje a Polska tylko dla nielicznych modeli i to od łaski?

Odpowiedz