DAJ CYNK

Podwójny aparat w OnePlus 5 będzie podobny do tego w iPhone'ie 7 Plus

19.06.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4623

Ważne 3

1

Już jutro odbędzie się premiera nowego flagowca firmy OnePlus, a dzisiaj znamy parametry głównego podwójnego aparatu fotograficznego.Już jutro odbędzie się premiera nowego flagowca firmy OnePlus, a dzisiaj znamy parametry głównego podwójnego aparatu fotograficznego.

Z tego, co już wiemy, OnePlus współpracuje z DxO Labs, aby uzyskać jak najlepszą jakość zdjęć robionych umieszczonym na plecach podwójnym aparatem fotograficznym. Na dzień przed premierą nowego smartfonu możemy powiedzieć więcej na temat sprzętu, który będzie odpowiadał za rejestrację obrazów.

OnePlus 5 ma główny aparat fotograficzny z matrycą firmy Sony o rozdzielczości 16 Mpix oraz obiektywem z przysłoną F/1.7. Towarzyszyć mu będzie druga kamera, także z matrycą Sony, ale o rozdzielczości 20 Mpix i z "teleobiektywem" z przysłoną F/2.6. OnePlus nie zdecydował się więc na wyposażenie swojego nowego flagowca w rozwiązanie znane z LG G5 i LG G6, gdzie drugi aparat ma obiektyw szerokokątny, ani na to, co znamy ze smartfonów firmy Huawei, czyli drugi aparat z matrycą monochromatyczną. OnePlus postanowił skopiować pomysł zastosowany w iPhone'ie 7 Plus przez firmę Apple.

Jak podaje portal TheVerge.com, OnePlus 5 dzieli technologię aparatu fotograficznego z Oppo R11 (obie firmy mają jednego właściciela - BBK Electronics). Nie oznacza to jednak, że oba telefony będą robić identyczne zdjęcia. Części są te same, ale prace inżynierskie i programistyczne wykonywane były niezależnie.

Zobacz: Nowe informacje o OnePlus 5
Zobacz: OnePlus 5 może robić genialne zdjęcia nocne
Zobacz: OnePlus 5 zadebiutuje 20 czerwca

Źródło tekstu: TheVerge, wł

Komentarze
Zaloguj się