DAJ CYNK

Plus: internet przez router i gniazdka elektryczne

19.05.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8294

Ważne 7

4

W punktach sprzedaży Plusa dostępne zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych.

W punktach sprzedaży Plusa dostępne zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych.

W ofercie Plusa są dwa rodzaje zestawów - jeden z adapterami wymagającymi kabli sieciowych Ethernet i drugi, w którym jeden z adapterów jest urządzeniem WiFi.

Adaptery D-Link Homeplug AV wykorzystują istniejące w domu czy biurze okablowanie elektryczne i pozwalają tanio oraz szybko, bez kucia ścian i kładzenia kabli, zwiększyć zasięg Internetu. Rozwiązanie to jest bardzo popularne w Europie, a szczególnie w Niemczech, gdzie można je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Działa to tak, jakby w całym domu czy mieszkaniu rozciągnięty był kabel internetowy. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku dużych mieszkań czy kamienic o grubych murach, gdzie nie zawsze można swoje urządzenie do transmisji danych, np. router, przenosić do każdego pomieszczenia.



W ofercie Plusa dostępne są:

  • za 99 zł zestaw D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami DHP-308AV korzystającymi z kabli sieciowych Ethernet.
  • za 259 zł zestaw D-Link DHP-311AV z adapterem DHP-308AV korzystającym z kabla sieciowego Ethernet oraz adapterem DHP-310AV WiFi.

Źródło tekstu: Plus

Tagi: plus
Komentarze
Zaloguj się
37. ~stas
1

2015-01-10 18:00:47

promieniowanie mikrofalowe to właśnie twoje wifi, poczytaj trochę - to tak jakbyś siedział przy włączonej otwartej mikrofalówce

Odpowiedz

36. ~eM
1

2014-05-20 18:45:30

w tepsie bylo to od lat - liveplug tp

Odpowiedz

35. arnid
0

2014-05-20 14:09:01

Nie wiem jak wy, ale ja wolę sobie kupić zwykły router z trybem access pointa, albo repeter/''a za 100 zł, postawić go na skraju zasięgu i stworzyć nową sieć wi-fi na innym kanale. I działa. A jak to jeszcze jest miejsce z dociągniętym kablem Ethernetowym to można wpiąć go w router i dalej z nim polecieć i jeszcze jedną sieć wi-fi dalej stworzyć. Jeśli to dom jednorodzinny i nie ma za dużo sieci w pobliżu rozwiązanie jak znalazł.

Odpowiedz

34. wlo
-1

2014-05-20 11:47:38

A po co w to wpinać modem? Żeby do garażu wysłać sygnał? A nie lepiej wziąć modem USB do garażu - tak po prostu?

Odpowiedz

33. ~J
1

2014-05-20 10:32:53

A jak w to wpiąć modem USB ? Polsat i Plus chyba nie dostarczają internetu po kablu.

Odpowiedz

32. ~elf
0

2014-05-19 22:12:40

sam testowałem to w Orange, tam jest to od dawna. Całkiem fajnie to działa, jak ktoś świeżo odremontował mieszkanie to nie ma co psuć go dodatkowymi kablami - http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Liveplug&selectedTerminal=Liveplug%20HD&terminalChosen=true wifi jest fajne, ale jak za dużo sieci wokół nie działa najlepiej, zakłócają się.

Odpowiedz

31. ~pabloki
0

2014-05-19 16:43:38

heh a już myślałem że plus realizuje na starej , zacofanej infrastrukturze energetycznej technologie internetu po kablach z elektrowni.

Odpowiedz

0

2014-05-19 15:29:34

Dwa pytania. Jak to będzie chodzić na starych aluminiowych instalacjach i jaka do tego oferta? No chyba nie ta z limitami od plusa?

Odpowiedz

28. ~Kuzyn1920
0

2014-05-19 14:48:52

@27 majonez i nadmiar keczupu też.

Odpowiedz

27. ~
-3

2014-05-19 14:17:14

wifi jest szkodliwe dla zdrowia

Odpowiedz

26. ~karluum
1

2014-05-19 14:00:12

@kablarz: wszystko zależy jak jest zrobiona rozdzielnia. Jeżeli mówimy o blokach to zgadza się - zazwyczaj z jednej fazy zasilane jest jedno piętro. Jeżeli mówimy natomiast o budownictwie jednorodzinnym to w nowych rozwiązaniach obwody zasilane są z różnych faz.

Odpowiedz

25. ~ABP
2

2014-05-19 13:56:35

@kablarz, @misio: Może macie rację. Pisałem to na podstawie własnego doświadczenia i znajomości instalacji u innych. U mnie w mieszkaniu: 3 fazy, różnicówka trójfazowa, oświetlenie i gniazdka rozdzielone pomieszczeniami pomiędzy fazy. U znajomych w domach podobnie. Wszystko z jednej fazy spotykałem w starszych domach albo tam, gdzie niepotrzebna była siła, albo w bardzo oszczędnie projektowanych instalacjach (mało kabli i bezpieczników).

Odpowiedz

24. ~Jacek
0

2014-05-19 13:43:27

Wszystko jest kwestią kasy. Ja używam w domu od roku urządzeń AVM o transferze 500 Mb (brutto) ver. 500E/2szt. i 546/1szt. Rewelacja (mam wylewane stropy z podłogówką), jedynym minusem jest cena.

Odpowiedz

23. ~Adam M
0

2014-05-19 13:31:51

@misio - piszesz dokładnie jak handlowiec odpowiedzialny za sprzedaż tego badziewia w PL, myślę że już wystarczy.

Odpowiedz

22. ~
1

2014-05-19 13:27:54

@21 Przecież za 100 PLN to masz dwa adaptery z gniazdkami Ethernet a nie Wifi.

Odpowiedz