DAJ CYNK

Play: Klienci "Kozackiej przedsprzedaży LG G6" nadal czekają

26.04.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7937

Ważne 5

2

3 kwietnia sieć Play ogłosiła "Kozacką przedsprzedaż LG G6". Oferta rzeczywiście była bardzo korzystna, ale klienci nadal czekają na dostawę zamówionego sprzętu.



3 kwietnia sieć Play ogłosiła "Kozacką przedsprzedaż LG G6". Oferta rzeczywiście była bardzo korzystna, ale klienci nadal czekają na dostawę zamówionego sprzętu.

W ramach oferty przedsprzedaży za 1 zł wraz z abonamentem w wysokości 155 zł miesięcznie można było uzyskać następujący zestaw:

  • smartfon LG G6 (3299 zł),
  • słuchawki bezprzewodowe LG Tone Infinim (499 zł),
  • kupon na naprawę wyświetlacza ważny przez 12 mies. (599 zł),
  • projektor LG Minibeam - model PH550G (1999 zł).



Jak nietrudno policzyć, wartość kontraktu przekraczała o niespełna 500 zł cenę rynkową telefonu, a po uwzględnieniu wszystkich dodatków, Play wręcz dopłacał klientom za skorzystanie z oferty. Po dwóch godzinach wszystkie zestawy zostały wyprzedane.

Zobacz: LG G6 z projektorem w przedsprzedaży Play

Wysyłka sprzętu planowana była "po 16 kwietnia", zamiast jednak informację o realizacji zamówienia, klienci otrzymali telefony z biura obsługi. Konsultanci tłumaczyli, że do wszystkich klientów zostały omyłkowo wysłane e-maile z anulacją zamówień i teraz dzwonią, by upewnić się, czy nadal dany klient jest zainteresowany zestawem.

Minął tydzień od wspomnianych połączeń, a zamówienia jak miały status "Złożone", tak mają. Jeśli ktoś nie załapał się na projektor i zamówił LG G6 w późniejszych etapach przedsprzedaży sieci Play, już telefon otrzymał. W przypadku przedsprzedaży poza kanałem operatorskim, telefony zostały wysłane do zamawiających 21 kwietnia.

Z komentarzy na blogu rzecznika sieci wynika, że sieć Play absolutnie nie wycofuje się z realizacji zamówień. Powodem opóźnień prawdopodobnie nie są darmowe projektory, lecz słuchawki LG Tone Infinim.

Dla przypomnienia, w regularnej przedsprzedaży słuchawki te należy zamówić po otrzymaniu telefonu za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony LG. Sieć Play wzięła natomiast tę procedurę na siebie i klienci otrzymają kompletny zestaw w jednej przesyłce - na stronę LG trzeba jedynie wejść by aktywować dodatkową gwarancję na ekran.

Dostajemy sygnały, że zamówienia zmieniają dzisiaj status na "Przekazane do realizacji". Pozostaje mieć nadzieję, że brakujące słuchawki już dojechały i status ten nie będzie utrzymywał się przez kolejne tygodnie.

Zobacz: Fotopojedynek: Huawei P10 vs. LG G6
Zobacz: Testujemy LG G6 - pierwsze wrażenia, wydajność, aparat i jakość dźwięku

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~hello
0

2017-04-28 17:45:38

Pewnie - 5 za e-fakturę i -5 za zgody marketingowe. Równie dobrze mogli Ci napisać 55 chyba że dzwonisz i sms-ujesz to 155 ;) Cena sklepowa tego pakietu to 3300+2000+500+600+900 ;) a realna na portalu A to 2500+1500+250+0 jeśli nie rozwalisz wyświetlacza i nie skorzystasz z dodatków do gier.

Odpowiedz

2017-04-27 20:45:33

Zestaw ponoć został do mnie wysłany ( jutro mam go otrzymać ). Mam jednak pytanie odnośnie umowy. Wysłali wzór tej umowy mailem i widnieją tam opłaty - Abonament 65 zł brutto + Pakiet Smartfon 100 zł brutto ( pewnie jest to rata ). Łącznie wychodzi 165 zł. Podczas zamówienia miało to wszystko kosztować 155 zł. Czy jest ktoś kto może mi to wytłumaczyć ? Czy od tego są jakieś rabaty ( których nie widzę w umowie ) ?

Odpowiedz

21. ~Bartek
0

2017-04-27 14:32:38

A ja otrzymałem dziś cały pakiet promocyjny słuchawki, projektor i telefon. Trochę to trwało, ale myślę, że było warto zaczekać

Odpowiedz

20. ~Bartek
0

2017-04-27 14:32:36

A ja otrzymałem dziś cały pakiet promocyjny słuchawki, projektor i telefon. Trochę to trwało, ale myślę, że było warto zaczekać

Odpowiedz

19. ~Mc
0

2017-04-27 05:57:03

Właśnie wczoraj chciałem odebrać z przedsprzedaży g6 w media expert i też opóźnienie konkretne. To oni oczy wystawili jak powiedziałem o tych słuchawkach i gwarancji na wyświetlacz. Teraz czekam na reklamację. I w ten sposób dalej jestem bez telefonu

Odpowiedz

2017-04-26 23:09:22

Zamówiłem i czekam... po kilku dniach od oficjalnej premiery napisałem nieśmiało na @ esklepu Play i otrzymałem odpowiedź, że "jak będą na magazynie to wyślemy i poinformujemy" oczywiście nie dosłownie. Pisałem również na Play4U na FB i tam też nic się nie dowiedziałem. Super przeprowadzona "Przedsprzedaż" skoro już kilku moich znajomych ma a ja wciąż czekam.... Mam nadzieję, że chociaż w tej przesyłce będzie zamówiony projektor i słuchawki bo jeśli nie to mocno się zdenerwuję....

Odpowiedz

17. ~Tomek
0

2017-04-26 21:16:21

Jak słuchawki mogą być powodem opóźnień? Przecież wszyscy inni, którzy mieli otrzymać tylko słuchawki, otrzymali swoje zestawy.To na bank kwestia projektorów.

Odpowiedz

16. ~Preza
0

2017-04-26 20:24:43

Przecież jest napisane "wysyłka po 16 kwietnia". Wszystko jest zgodne z prawdą. Przecież jest po 16 kwietnia :)

Odpowiedz

15. ~Stary
0

2017-04-26 19:07:34

To ja proponuje przedsprzedaż modelu G 20 a dostawa za 15 lat.

Odpowiedz

14. ~
0

2017-04-26 17:08:29

Cały Play oszuści i złodzieje z gruchą na czele.

Odpowiedz

13. ~iceman2
0

2017-04-26 15:29:11

Kupiłem G6 w przedsprzedaży ze słuchawkami, ale jednak zrezygnowałem z odbioru paczki w salonie. Nie rozumiem polityki tej firmy. Jak można do flagowca zamontować tak słaby aparat? Poza tym brak diody powiadomień to jakieś nieporozumienie. Brak ir jeszcze przeżyję. Dziękuję, ale zostanę przy G5, która robi świetne zdjęcia i ma identyczne podzespoły. Ciekawy wygląd i duży wyświetlacz nie zamaskują braków. Poza tym cena już leci w dół i telefon można dostać na rynku wtórnym w okolicach 2500zł.

Odpowiedz

12. ~Jacek111
0

2017-04-26 13:01:29

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem LG G 6 wraz z słuchawkami w Play. Swoją drogą załatwianie przedsprzedaży w Play doprowadziło mnie do białej gorączki. Równe 3 tygodnie oczekiwania.

Odpowiedz

11. LuiN
0

2017-04-26 11:06:27

@10, Racja, już podmieniam.

Odpowiedz

10. ~
0

2017-04-26 10:50:29

9. No jasne, że występuje - tylko w innym znaczeniu.

Odpowiedz

9. LuiN
0

2017-04-26 10:42:29

@6, Niby występuje w słowniku języka polskiego: @7, To oferta ratalna, klient otrzymuje fakturę na pełną cenę telefonu.

Odpowiedz