DAJ CYNK

Płatności mobilne jak wynalezienie samochodu [wideo]

24.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2611

Ważne 0

0

Telefon komórkowy już wkrótce zastąpi drobne w portfelu i karty płatnicze. Zdaniem wiceprezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej dla konsumentów będzie to rewolucja porównywalną z wynalezieniem samochodu. Telefon komórkowy stwarza wiele nowych i bardzo atrakcyjnych możliwości - mówi Newserii Michał Szymański.

Telefon komórkowy już wkrótce zastąpi drobne w portfelu i karty płatnicze. Zdaniem wiceprezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej dla konsumentów będzie to rewolucja porównywalną z wynalezieniem samochodu. Telefon komórkowy stwarza wiele nowych i bardzo atrakcyjnych możliwości - mówi Newserii Michał Szymański.

Portfel wyposażony w gotówkę i komplet kart płatniczych już wkrótce może przejść do historii. Świat opanowuje właśnie moda na płatność mobilną. Organizacja Visa Europe prognozuje, że do 2020 roku połowa transakcji płatniczych na kontynencie będzie odbywała się za pomocą urządzeń mobilnych.

Telefon komórkowy stwarza możliwości wprowadzenia wielu nowych usług, które można budować wokół płatności, które byłyby bardzo atrakcyjne i dla klientów, i z biznesowego punktu widzenia -wyjaśnia Michał Szymański, wiceprezes zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Pierwsze tego typu rozwiązania są testowane i stopniowo wprowadzane do użycia również w Polsce. Już dwa lata temu takie testy, we współpracy z BZ WBK i siecią Plus, prowadziła Visa. Od ubiegłego roku nową technologię wdrażają m.in. banki z grupy BRE, ING Bank Śląski i PKO BP. Pomysł na płatności mobilne ma także MasterCard. Jednocześnie zainteresowania płatnościami mobilnymi nie kryją również telekomy, Orange i T-Mobile, które wprowadziły je właśnie do swojej oferty.



Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
15. ~jureks
0

2012-10-26 13:03:06

podobnież w Afryce ten typ płacenia robi furorę.

Odpowiedz

14. ~
0

2012-10-24 16:59:47

Bzdura panie Szymański. Z paypass nie da się skorzystać bo albo kwota za duża albo za mała na kartę albo nie ma terminala. A co dopiero te pańskie wymysły...

Odpowiedz

13. ~tia
1

2012-10-24 15:28:29

mypass, mywave - trza było dwóch rożnych terminali abyśmy mogli zapłacić w np żabce !!! od roku coś ruszyło a teraz jakis wallet :P pfffffff ja mam "pykacza" :P bo klucze 99,99999999% zawsze mam przy sobie niż komorkę :P lub portfel :P. Zamiast to gów#$% wprowadzać mogli by znieść chore prowizje które MY w europie mamy największe !!! :( - tak tak ale co mnie prowizje interesują Mnie to nić kosztuje ale sklepikarza w cholerę to kosztuje ! i pier#%$.. taki interes :(

Odpowiedz

12. ~
1

2012-10-24 13:20:30

Panie Szymański: lepiej - ten wynalazek jest porównywalny niczym jak WYNALEZIENIE WIBRATORA.

Odpowiedz

11. Ufomarian
0

2012-10-24 13:13:12

Faktycznie porównanie mobilnych płatności do wynalezienia samochodu jest nieco na wyrost, ale moim zdaniem NFC ma szansę zrewolucjonizować współpracę banków z konsumentami. Telefon zastępujący nie tylko standardowe karty płatności, ale też bilety, karty miejskie, czy może nawet karty kibica to duże udogodnienie i uproszczenie zarazem. Ja tam dam szansę NFC. Kto nie ryzykuje ten nie żyje:)

Odpowiedz

10. ~Longman
0

2012-10-24 10:39:29

Krajowa Izba Rozliczeniowa lepiej zajęłaby się wdrożeniem sesji ciągłych 24/7 zamiast głupotami. Ostatnio wprowadzono regulacje, że część banków uwzględnia ostatnią sesję Eliksiru w danym dniu do zaksięgowania następnego dnia roboczego, przez co bank do którego dochodzi przelew przychodzący ostatnią sesją w piątek robi księgowanie w poniedziałek rano. Piękny interes na lokatach overnight dla banku...

Odpowiedz

9. ~Antoni
1

2012-10-24 10:32:12

Wszystkie te ułatwienia w płatnościach maja jeden cel. Wyciągnięcie maksymalnie dużo kasy od kupującego, bardzo często za zbędne mu rzeczy, czy usługi, bo o ile łatwiej płaci się wirtualną kasą niż żywą gotówką.

Odpowiedz

0

2012-10-24 10:29:27

no proszę zramolały BP, będący zawsze ze wszystkim 100 lat w tyle, ostatnio przyspieszył i goni konkurencję, a tutaj widzę, że próbuje jej nawet dorównać!! chwali się ;)

Odpowiedz

7. ~wojciech
0

2012-10-24 10:26:14

Za przeproszeniem, ale /pierdolenie/... Spokojnie można by uprościć płatności zbliżeniowe (i wyszłoby w sumie na to samo) gydby nie pazerność organizacji płatniczych co powoduje, że często gęsto nie opłaca się przyjmować kart dla mniejszych kwot. Z ''płatnościami mobilnymi zapewne jest tak samo'' (opłata dla merchanta) tylko się to ładnie wpycha ludziom do gardła i mówi jakie to super jest :/

Odpowiedz

6. Horacy
0

2012-10-24 10:24:06

Mi tam te całe płatności mobilne się podobają, można sobie wybrać z czego się chce płacić, na pewno to będzie rewolucja. Ale jak to tak dokładnie będzie to zobaczymy, czas pokaże.

Odpowiedz

5. ~
0

2012-10-24 10:22:57

Tere fere, już płatności zbliżeniowe nie wszystkim pasują i jest masa ludzi którzy by z tego zrezygnowało bo banki dziś zabezpieczyły się i wydają wyłącznie karty z tą funkcją choć nie wszystkie. Cześć banków umożliwia wyłączenie tej usługi na swoich kartach natomiast sporo osób decyduje się na uszkodzenie atenki w karcie o czym sporo jest na różnych portalach. Gdzie tu ma się do tego ten news??? Zwykła PROPAGANDA!!!

Odpowiedz

4. ~...
0

2012-10-24 10:21:46

ROTFL. Ja tego badziewa nawet kijem nie dotknę.

Odpowiedz

3. ~a_lex
1

2012-10-24 10:11:31

Zrewolucjonizują? Jak to taki przełom to nie będzie trzeba płacić chyba ;)

Odpowiedz