DAJ CYNK

Platforma KNOX Samsunga z certyfikatami władz Chin i Francji

18.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2181

Ważne 5

0

Samsung otrzymał certyfikaty bezpieczeństwa od Chińskiego Centrum Certyfikacji Bezpieczeństwa Informacji (ISCCC) oraz Francuskiej Narodowej Agencji ds. Bezpieczeństwa Systemów Komputerowych (ANSSI).

Samsung otrzymał certyfikaty bezpieczeństwa od Chińskiego Centrum Certyfikacji Bezpieczeństwa Informacji (ISCCC) oraz Francuskiej Narodowej Agencji ds. Bezpieczeństwa Systemów Komputerowych (ANSSI).

Certyfikaty potwierdzają, że Samsung KNOX jest najbardziej solidną i pewną platformą bezpieczeństwa mobilnego na globalnym rynku - czytamy w komunikacie Samsunga.

W testach certyfikujących przeprowadzonych przez ISCCC używano smartfonów Galaxy S6 Edge+ oraz Galaxy Note 5. Chińscy urzędnicy państwowi i pracownicy sektora publicznego będą mogli korzystać z wbudowanej ochrony zapewnianej przez te urządzenia od razu od momentu ich uruchomienia.

ANSSI jest francuską organizacją krajową odpowiedzialną za bezpieczeństwo informacji. Badania przeprowadzono z użyciem platformy Samsung KNOX Workspace 2.3. Pierwsza ocena koncentruje się na dynamicznym partycjonowaniu zapewnianym przez KNOX Workspace. Samsung ściśle współpracuje z ANSSI w celu stworzenia dostępnej dla przedsiębiorstw oferty zintegrowanego rozwiązania, które w ramach urządzenia firmy Samsung będzie spełniało rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Certyfikat bezpieczeństwa pierwszego poziomu (CSPN) jest cechą wyróżniającą urządzenia mobilne Samsung na terenie Francji.

Firma Samsung otrzymała szereg certyfikatów bezpieczeństwa mobilnego, w tym certyfikaty Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, Brytyjskiej Grupy ds. Bezpieczeństwa i Telekomunikacji oraz władz państwowych innych krajów, takich jak Finlandia i Rosja.

Źródło tekstu: Samsung

Tagi: knox samsung
Komentarze
Zaloguj się
4. ~cyanoone
0

2016-01-18 17:25:48

@1. Xiaomi Redmi 2 Pro, choć teraz kupiłbym Redmi 3 .

Odpowiedz

3. ~
0

2016-01-18 16:05:01

Dali certyfikat tzn. nie muszą kombinować żeby inwigilować posiadaczy szajsungów.

Odpowiedz

2. ~tadek
0

2016-01-18 15:17:53

@1 kazdy mdm daje agenta i Android jest w 99% konfigurowalny zdalnie

Odpowiedz

1. ~ziutasek
0

2016-01-18 12:40:38

Szkoda ze nie jest dostępne dla urządzeń innych "marków" ... znacie coś podobnego dla np. Moto G 3 gen. (od wiarygodnego producenta) ?

Odpowiedz