DAJ CYNK

Plany Samsunga na 2017 rok

27.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3952

Ważne 6

4

Na specjalnie przygotowanej konferencji Samsung zaprezentował plany rozwoju smartfonów do 2017 roku. Główny priorytet, to akumulatory i aparaty.

Na specjalnie przygotowanej konferencji Samsung zaprezentował plany rozwoju smartfonów do 2017 roku. Główny priorytet, to akumulatory i aparaty.

W kwestii aparatów Samsung chce pójść w ślady Huawei (i być może Apple) i zacząć stosować matryce RGBW, które lepiej radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Oprócz tego obiektywy mają być mniejsze (co niekoniecznie jest dobrą wiadomością) i cieńsze o nawet 23%. Oprócz tego rozdzielczość aparatów ma być powiększona do 24 Mpix.

Z kolei akumulatory mają być zwyczajnie wydajniejsze. Ma w tym pomóc zwiększenie zagęszczenia energii. Jest to wskaźnik wyrażany w watogodzinach na litr (Wh/l). W 2017 roku ta wartość ma wynosić 780 Wh/l, a obecnie Koreańczycy pracują nad osiągnięciem wartości 700 Wh/l. Zwiększeniu ma ulec również napięcie w akumulatorach. Docelową wartością jest 4,5 V, a w ciągu najbliższych miesięcy ma zostać osiągnięta wartość 4,4 V.

Zobacz: Samsung stawia na elastyczne ekrany
Zobacz: LG prezentuje przyszłość swoich ekranów

Źródło tekstu: Samsung; wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2015-05-28 14:25:07

Co mają wspólnego wyniki giełdowe z jakością urządzeń? Przecież najlepszy na rynku telefon nie musi być producenta o najwyższych przychodach.

Odpowiedz

15. Morvius
-1

2015-05-28 11:09:12

Kto odblokował applefana?

Odpowiedz

14. applefan_
0

2015-05-28 11:00:18

@13 to dla odmiany napisz coś mądrego. Wg mnie to zwracanie na siebie uwagi przez Samsunga jako sposób na innowacyjny marketing. Rynek się nasycił ich urządzeniami, ludzie przekonali się do ich słabej jakości (mimo wysokiej ceny) - podobnie jak do pozostałej Androidowej konkurencji i klienci kupują na potęgę iphony (produkty znakomite jakościowo sprzetowo i softwarowo) i rodowite produkty chińskie z uwagi na ich niską cenę. Jeśli jest inaczej to proszę o fakty, bo ja opieram się na rekordowych wynikach Apple (gwałtowne wzrosty sprzedaży) oraz wynikach konkurencji Apple - HTC leży i kwiczy, Samsung zamraża pensje i premie i informuje w wynikach o drastycznych spadkach sprzedaży, BB, LG, Sony = wszyscy lecą w dół i bezczelnie podnoszą ceny. Proszę Ciebie więc o podanie suchych faktów, bo ja powyższe bazuję na oficjalnych informacjach i raportach, które można tutaj również na TP bez problemu znaleźć. Co z powyższego co napisałem jest wg Ciebie głupotą lub może nieprawdą? Jeśli masz jakieś informacje, że np Apple fałszuje oficjalne wyniki giełdowe w górę i iphony wcale się nie sprzedają lub Samsung fałszuje wyniki w dół i nie ma żadnych spadków to jak najszybciej musisz o tym poinformować regulatora rynku i nadzorcę w postaci KNF. Jeśli tak nie jest, nie pisz że wypisuję głupoty, ok?

Odpowiedz

13. ~Diablo
-1

2015-05-28 09:15:06

applefan_ ogarnij się,wypisujesz bzdury jak mało który.Miłego dnia

Odpowiedz

12. ~4dim
0

2015-05-28 09:12:57

@ 5. ~AdamPrzy większym napięciu akumulator rozładowywany jest mniejszym prądem a to wpływa na jego wydajność.

Odpowiedz

11. ~
0

2015-05-28 08:28:55

Główny priorytet to nauka interpunkcji dla Orsona i usunięcie tego zbędnego przecinka po słowie "priorytet" :)

Odpowiedz

10. applefan_
-1

2015-05-28 08:18:39

@3 bo sprzedaż poleciała na łeb i na szyję i każda okazja aby o sobie wszystkim dookoła przypomnieć jest dobra. Kolejna okazja będzie przy prezentacji S7 a to szmat czasu, bo po drodze będzie wypuszczony iPhone 6S i zaora całe to marne towarzystwo razem LG, HTC i tym absurdalnie drożejącym Sony włącznie.

Odpowiedz

-1

2015-05-27 23:53:04

No tak... lepszy akumulator, a rozdzielczość w s7 będzie pewnie minimum 2k i jakieś 5,3cala ekran. Na jeden pies wyjdzie. Proc zje baterie w jeden dzień, albo krócej. I kup tu flagowca...

Odpowiedz

8. ~Partyzant
0

2015-05-27 21:58:00

Bateria....przedewszystkim....

Odpowiedz

7. PiotrM
1

2015-05-27 21:52:43

Przestańcie pleść bzdury. Samsung zamierza skorzystać z nowo opracowanych ogniw z innym niż dotychczas materiałem elektrodowym. To pozwoli uzyskać większe napięcie i gęstość energii, czyli wydajność wzrośnie. Zamierza albo tylko o tym mówi, ale to już wiedzą nieliczni.

Odpowiedz

6. ~JAnukowicz
0

2015-05-27 21:09:51

To AdamNapięcie w akumulatorach będzie zwiększane aby zrobić klienta w bambuko. Większe napięcie oznacza większą pojemność akumulatora i jego krótszą żywotność, a po tym jak Samsung wprowadził baterie wymienialne tylko w serwisie to jest to krok zdecydowanie niegatywny. Dodatkowo pytanie czy podane są w notce dobre wartości. Ogniwa Li-ion Li-poly mają napięcie około 3.4 3.5 V a nie 4.4 4.5V

Odpowiedz

5. ~Adam
-2

2015-05-27 20:54:36

Po co mają zwiększać napięcie w akumulatorach do 4.5V.Jaki jest tego cel czy ktoś może mi na te pytanie odpowiedzieć?Czy nie cofamy sie wstecz.?Może niedługo będziemy mieli 19V jak laptopy i do tego wielki grzejący sie zasilacz!Zamiast obniżać napięcie to odwrotnie.

Odpowiedz

4. ~Benelux
2

2015-05-27 20:01:47

Jest błąd merytoryczny w tytule newsa: to nie są plany Samsunga NA rok 2017, lecz plany przewidziane do realizacji w perspektywie czasowej - DO roku 2017.:-)

Odpowiedz

3. ~me
0

2015-05-27 20:01:22

A po co właściwie zdradzają swoje plany?

Odpowiedz

2. ~
1

2015-05-27 19:54:30

Bo być może dopisał tylko to, co w nawiasach:)

Odpowiedz