DAJ CYNK

Pixele Google'a przestają słuchać użytkowników

09.03.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 21

Ważne 5

1

Na stronę wsparcia Google'a trafia olbrzymia liczba zgłoszeń od posiadaczy smartfonów Pixel i Pixel XL. W tych drogich telefonach przestają działać mikrofony.Na stronę wsparcia Google'a trafia olbrzymia liczba zgłoszeń od posiadaczy smartfonów Pixel i Pixel XL. W tych drogich telefonach przestają działać mikrofony.

Specjaliści Google'a w komentarzach do dyskusji (tych zebrało się ponad 800) wskazują na kilka możliwych przyczyn problemu - od pęknięcia lutowania, przez awarię kodeków po wadę fabryczną lub uszkodzenie fizyczne mikrofonu. Co ciekawe, w tym samym czasie mogą przestać działać wszystkie trzy mikrofony zamontowane w telefonie.

Zdarza się przy tym, że po kilku dniach wszystko wraca do normy - m.in. pod wpływem ciepła. Pojawił się nawet przepis na ogrzewanie telefonu suszarką do włosów, w celu usunięcia usterki. Jak jednak ostrzegają pracownicy Google'a, można tą metodą doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych innych komponentów.

Google oczywiście przyjmuje telefony do naprawy, a tak właściwie to traktuje jeszcze lepiej swoich klientów - od ręki wymienia Pixele na nowe. Firma twierdzi, że mikrofonowe usterki dotyczą około 1% smartfonów Pixel. Niestety, bardzo możliwe, że po dłuższym eksploatowaniu wyprodukowanych przez HTC smartfonów odsetek ten wzrośnie.

Google nie wprowadził oficjalnie Pixeli na polski rynek, pojawiają się jednak one sporadycznie w większych sklepach internetowych. Pixel XL z 32 GB pamięci wewnętrznej (najniższa opcja) w sklepie Morele kosztuje 4077 zł. To już typowo "iPhone'owa" cena, w przypadku której klienci mają prawo domagać się najwyższej jakości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Google Pixel.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Google Pixel XL.

Źródło tekstu: Android Policy, wł

Komentarze
Zaloguj się