DAJ CYNK

Pierwszy smartwatch z Android Wear znika z rynku

28.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3904

Ważne 0

0

LG G Watch, pierwszy smartwatch z Androidem Wear, po trzech kwartałach od rozpoczęcia sprzedaży znika z rynku.

LG G Watch, pierwszy smartwatch z Androidem Wear, po trzech kwartałach od rozpoczęcia sprzedaży znika z rynku.


Zegarki z systemem Google'a póki co nie odniosły wielkiego rynkowego sukcesu. Zarówno LG G Watch, jak i wprowadzonye do sprzedaży nieco później Samsung Gear Live i Moto 360 zniknęły z oferty sklepu Google'a. Gear Live nie był w Polsce dostępny oficjalną ścieżką, natomiast ceny LG G Watch kształtowały się w ostatnim czasie na poziomie nieco ponad 400 zł. Smartwatch Motoroli nadal jest dostępny w cenie około 900 zł.

Obecnie na polskim rynku promowaną propozycją LG jest model G Watch R (w cenie około 1000 zł), a za oceanem ruszyła właśnie sprzedaż jego następcy, o bardziej klasycznej, metalowej kopercie - LG Watch Urbane (349 dolarów).

Zobacz: LG Watch Urbane - metalowy następca G Watch R

Źródło tekstu: Android Police, wł

Tagi: LG G Watch
Komentarze
Zaloguj się
7. ~Adam
0

2015-04-28 17:39:26

Od blisko roku mam Sony Smart Watch2 i jestem z niego bardziej niż zadowolony. Tu nie chodzi o lans, o to by mierzyć kroki, zapisywać trasy, etc. Po prostu to jest ZEGAREK a jego dodatkową funkcją jest informacja - kto dzwoni oraz kto i co napisał. Przy rosnących ekranach, dyskretne powiadomienia czy wręcz obsługa telefonu bez sięgania do spodni czy plecaka - bezcenne.

Odpowiedz

6. ~NICK
0

2015-04-28 15:55:25

Mój zegarek może być nigdy nie ładowany ;) 6mc musi leżeć bez noszenia by stanął... To jakiś szit, ładować raz dziennie...

Odpowiedz

5. LuiN
2

2015-04-28 12:58:31

4, wi - mój jest sparowany z telefonem, liczy kroki etc. a trzyma 2-3 tygodnie. Sparuj sobie ze smartfonem, będziesz miał mnóstwo dodatkowych tarcz zegara do wyboru.

Odpowiedz

4. ~wi
1

2015-04-28 12:51:49

Mój chronos eco na ładowaniu 22 dni przy czym służy tylko jako zegarek bez parowania z fonem. Dlaczego go mam?...po raz pierwszy mam cyferki zaokrąglone jak w Telefonie oraz nazwę tygodnia WRESZCIE po 30 latach używania zegarków ....PO POLSKU, JEST SAUPER

Odpowiedz

3. PiotrM
0

2015-04-28 11:43:02

Nie noszę zegarka na ręku, bo zegarek mam w Smartfonie. A tu się okazuje, że można mieć też Smartfon w zegarku :|

Odpowiedz

2. Sig
0

2015-04-28 11:18:29

@1 - pomijając głupotę takich urządzeń w obecnej formie (w mojej ocenie), to nie do końca jest tak jak mówisz. Obecnie zegarek to urządzenie o którym się nie myśli. Pokazuje godzinę, te bogatsze mają dodatkowe funkcje, ale zasada jest taka - noszę i nie myślę o tym, że go mam, coś jak np. gdy w domu postawisz skonfigurowany router to interesujesz się nim tylko gdy się zepsuje, lub jest awaria. Ideą tych smartwatchy jest ich aktywne wykorzystywanie. Na razie w połączeniu z telefonem, ale zapewne docelowo nawet samodzielnie. Choć batieria starcza na absurdalnie krótko, to taki "zegarek" jest po to, żeby z niego często korzystać i o ile ktoś nie kupił go sobie tylko do lansu, to nie zapomni o tym, że mu się rozładowuje.

Odpowiedz

0

2015-04-28 11:03:50

Powód jest chyba oczywisty - po co komu zegarek, który nie potrafi przynajmniej tygodnia na ładowaniu wytrzymać?Takie urządzenie powinno być tak zaprojektowane by wytrzymało na jednym ładowaniu minimum 30 dni.

Odpowiedz