DAJ CYNK

Pierwszy smartfon z serii Android One w Polsce

07.05.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10

Ważne 3

1

Android One, to seria tanich smartfonów przeznaczonych dla rynków rozwijających się. Karbonn Sparkle V, to jeden z przedstawicieli serii, który trafił na polski rynek.

Android One, to seria tanich smartfonów przeznaczonych dla rynków rozwijających się. Karbonn Sparkle V, to jeden z przedstawicieli serii, który trafił na polski rynek.

Smartfony z serii Android One oprócz niskiej ceny gwarantują podzespoły, które są w stanie spełnić wymagania najnowszej wersji systemu Google. Dzięki temu otrzymują one szybką aktualizację systemu, podobnie jak ma to miejsce w smartfonach serii Nexus.Karbonn Sparkle V oferuje ekran IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 480 x 854 pikseli, czterordzeniowy procesor Mediatek MTK6582 o taktowaniu 1,3 GHz, 1 GB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej kartami microSD, aparat o rozdzielczości 5 Mpix z diodą LED, dwa gniazda na karty SIM, łączność Wi-Fi i HSPA, Androida w wersji 5.1 oraz akumulator o pojemności 1700 mAh.

Pojawienie się smartfonu Karbonn nie oznacza wcale, że Polska została zakwalifikowana do krajów rozwijających się, obok takich krajów jak Indie, Bangladesz lub Filipiny. Producent smartfonu, działający do tej pory głównie na rynku indyjskim, rozszerzył w ostatnim czasie dostępność swoich produktów na 65 krajów, w tym Polskę. Na nasz rynek ma trafić 12 różnych modeli w cenie od 279 zł, do 509 zł. Cena Karbonn Sparkle V wynosić będzie 399 zł. Co ciekawe ten model był już dostępny w Europie pod koniec 2014 roku w brytyjskim Amazonie, jednak jego ówczesna cena, po przeliczeniu na złotówki, wynosiła 750 zł.

Źródło tekstu: Karbonn; wł

Komentarze
Zaloguj się