DAJ CYNK

Pierwszy smartfon Samsunga z procesorem MediaTek

17.10.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5724

Ważne 6

1

W bazie AnTuTu pojawił się Samsung Galaxy Grand Prime+. Być może będzie to pierwszy smartfon Koreańczyków z układem MediaTek.

W bazie AnTuTu pojawił się Samsung Galaxy Grand Prime+. Być może będzie to pierwszy smartfon Koreańczyków z układem MediaTek.

Do tej pory Samsung, jeśli już decydował się na odejście od układów Qualcommu i własnych Exynosów, korzystał z produkcji mniej znanych producentów, takich jak Spreadtrum czy Marvel. Galaxy Grand Prime+, jeśli jego specyfikacja się nie zmieni, będzie pierwszy Samsungiem napędzanym układem MediaTeku.

Reszta zapisanej w benchmarku specyfikacji, to ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix, przedni o rozdzielczości 5 Mpix i Android 6.0.1.

Źródło tekstu: AnTuTu; wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~s
0

2016-10-18 11:51:34

@25Tak, przy pierwszym uruchomieniu trzeba przeczytać tekst o długości 100 tys. linii małą czcionką i nacisnąć przycisk "tak, jestem świadomy zagrożenia". Dzięki temu nie ma zagrożenia, że ktoś pozwie Samsunga i ciągłość produkcji jest zapewniona, bo wystarczy tylko regulować częstość wybuchów. Dodatkowo droższe modele będą dostępne (w wyższej cenie) w wersji, która wybuchając mniej niszczy wokół.

Odpowiedz

25. ~
0

2016-10-18 10:30:51

Czy będzie miał jakieś zabezpieczenie antywybuchowe?

Odpowiedz

0

2016-10-17 21:16:33

@23 Dokładnie. To właśnie amoledy kiepsko sobie radzą z niską rozdzielczością i przy nich rozdzielczość hd to minimum. Grant prime na bank nie będzie miał amoleda, a 220 ppi to taka sobie wartość, ani super, ani też tragiczna. Dobra przeciętna.

Odpowiedz

23. ~4D
0

2016-10-17 20:21:23

Wielu przyczepiło się tu do rozdzielczości 960 x 540 pikseli, która to nawet na 5-calowym ekranie nie jest żadną tragedią, a nie zwróciliście uwagi na parametr, który nie pasuje tu zdecydowanie bardziej - chodzi mianowicie o 32 GB pamięci wbudowanej.Budżetowiec, o co najwyżej przeciętnej specyfikacji miałoby mieć aż 32 GB pamięci wewnętrznej??Brzmi to niewiarygodnie!Samsung w tym Galaxy Grand Prime+ oszczędza na procesorze (tudzież SoC); ekranie (przy takiej rozdzielczości raczej nie będzie to AMOLED); czy też aparatach fotograficznych, a jednocześnie daje 32 GB pamięci wewnętrznej, jak we flagowcach??

Odpowiedz

22. ~Svr
0

2016-10-17 20:06:18

No i super. Lepiej niższa rozdzielczość i zwykły procesor ale za to 2gb ram żeby poprawnie działał system do dzwonienia i czasem wyświetlenia mapy czy przeglądarki na chwile. Są tacy ludzie którzy wykorzystują telefony glownie do dzwonienia

Odpowiedz

21. ~
0

2016-10-17 17:43:55

7 postęp jest. Ram i pamięć wewnętrzna. Nawet jeśli reszta będzie bez zmian to będzie przyzwoity budżetowy telefon.

Odpowiedz

20. TomekO
0

2016-10-17 17:16:53

Ja mam MediaTeka czterordzeniowego i wyświetlacz 4,5’’ IPS OGS, 854x480 px. Cudo działa tydzień na baterii 4000 mAh. Gorsze komponenty ale dłuższy czas pracy. Na mój "sokoli" wzrok w zupełności wystarcza. Nawet jak odpalę jednocześnie radio internetowe, hotspota, videorejestrator i nawigację jak jadę samochodem to podziała z 5h. Wcześniej miałem flagowca Samsunga. Na samej nawigacji nie wytrzymywał godziny. Technologia pędzi jak szalona.

Odpowiedz

19. orson_dzi
0

2016-10-17 17:04:58

@16 Nie rozdzielczością człowiek żyje. Pierwszy Grand Prime miał ekran 960x540 w archaicznej technologii TN. Beznadziejne kolory, kąty widzenia, widoczność w słońcu. Stara technologia, niska rozdzielczość, wysoka przekątna - recepta na porażkę. I to nie będzie telefon do komunikacji, tylko u operatorów będzie promowany jako multimedialny kombajn jakim nie jest. Skoro benchmark pokazuje tę samą rozdzielczość, to można się bać, że i jakość obrazu będzie tak samo słaba. Ale jak pisałem, to może być kwestia softu. Miałem ostatnio Honora 8 na przedpremierowym oprogramowaniu. Telefon chwalił się, że ma ekran 720p i 2 GB RAM-u.

Odpowiedz

0

2016-10-17 16:08:33

@16 - słabsze mogłyby być również ceny tych słabszych smartfonów, wtedy nikt nie miałby pretensji.

Odpowiedz

17. ~;-)
0

2016-10-17 16:06:38

15 wlo). A czym jeździsz?, o ile można Cie sie spytać ?

Odpowiedz

16. wlo
0

2016-10-17 15:31:17

orson_dzi - jeśli dzisiaj już są wyświetlacze o określonej rozdzielczości, to znaczy, ze muszą być wszędzie stosowane, bo ich niestosowanie to cofanie się?Ja podam mój przykład... E52 - wiesz, zę Lumia 730 mi się zestarzeje w szufladzie, bo mi do komunikacji ciągle E52 wystarcza?Dlaczego krytykujący nie kupują telefonów, które idą z duchem czasu? Nie ma takich? Są! I to sporo marek i modeli przecież. Ale jak coś słabszego wchodzi to komentujecie i się głupio zastanawiacie - po co? Z pewnością już macie lepsze sprzęty, więc po co się w ogóle tym zajmować? To słabsze wielu ludziom spokojnie wystarczy.

Odpowiedz

15. wlo
0

2016-10-17 15:26:33

9 - jeżdżę "salonowym" autem, ale zdecydowanie niższej klasy niż najgorzej wyposażony z najniższej klasy Lexus ;-)Jak widać, znacznie więcej się takich aut sprzedaj niż Lexusów... I nikt nie pieprzy, ze nowy model - nie wiem - C3, Clio, jakiegoś VW za 40-50 tysięcy nie ma tego co ma Lexus, albo Volvo za 200 tysięcy ;-)

Odpowiedz

0

2016-10-17 15:07:00

@11 Nie przesadzaj. 3 lata temu low end miał 512 Ram, 4GB pamięci, aparat 5Mpx, kamerka 0,3 Mpx. Naprawdę nie widzisz różnicy? Nawet ten ekran 220ppi to nie jest jakaś tragedia.

Odpowiedz

13. ~Hotelarz
-1

2016-10-17 14:47:38

@12, To już lepiej kupić Xiaomi Redmi 3S lepsza jakość wydajność i wsparcie w tej samej cenie.

Odpowiedz

0

2016-10-17 14:41:57

A ktoś zmusza do kupowania Grand Prime. Kupcie sobie J3 - J5, będziecie mieć ekran hd w podobnej cenie.

Odpowiedz