DAJ CYNK

Pierwsze (nowe) Nokie jeszcze w tym roku

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8135

James Rutherfoord, szef Microsoftu w regionie Azji i Pacyfiku potwierdził, że Nokia wprowadzi do sprzedaży pierwsze telefony jeszcze w tym roku.

James Rutherfoord, szef Microsoftu w regionie Azji i Pacyfiku potwierdził, że Nokia wprowadzi do sprzedaży pierwsze telefony jeszcze w tym roku.

Wczoraj Nokia oficjalnie potwierdziła swoją obecność na targach Mobile World Congress 2017 i mowa jest tutaj o Nokii "od telefonów", a nie stale na nich obecnej Nokia Communications. Jak się jednak okazuje, na nowe urządzenia producenta nie będziemy musieli aż tak długo czekać.

Zobacz: Nokia pojawi się na MWC 2017

Jak twierdzi James Rutherfoord, pierwszych dwóch telefonów należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Natomiast na początku II kwartału 2017 roku dołączą do nich przynajmniej dwa smartfony. Z wypowiedzi wynika, że w 2016 roku spodziewać należy się raczej klasycznych telefonów, a nie smartfonów z logotypem Nokii.

Dla przypomnienia, produkcją nowych Nokii zajmie się FIH Mobile. Jest to spółka za którą stoją Nokia (za pośrednictwem HMD Global) i Foxconn (produkujący m.in. iPhone'y). Za 350 mln dolarów FIH Mobile przejął od Microsoftu dział prostych telefonów wraz z kompletem praw do marki Nokia oraz wietnamską fabrykę telefonów (plus 4500 pracowników). We współpracy z Foxconnem, HMD Global chce przywrócić dawną świetność marki Nokia oferując wysokiej klasy urządzenia z Androidem. Oprócz smartfonów, należy spodziewać się również tabletów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia Power User, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu