DAJ CYNK

Pierwsze (nowe) Nokie jeszcze w tym roku

18.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7776

Ważne 8

1

James Rutherfoord, szef Microsoftu w regionie Azji i Pacyfiku potwierdził, że Nokia wprowadzi do sprzedaży pierwsze telefony jeszcze w tym roku.

James Rutherfoord, szef Microsoftu w regionie Azji i Pacyfiku potwierdził, że Nokia wprowadzi do sprzedaży pierwsze telefony jeszcze w tym roku.

Wczoraj Nokia oficjalnie potwierdziła swoją obecność na targach Mobile World Congress 2017 i mowa jest tutaj o Nokii "od telefonów", a nie stale na nich obecnej Nokia Communications. Jak się jednak okazuje, na nowe urządzenia producenta nie będziemy musieli aż tak długo czekać.

Zobacz: Nokia pojawi się na MWC 2017

Jak twierdzi James Rutherfoord, pierwszych dwóch telefonów należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Natomiast na początku II kwartału 2017 roku dołączą do nich przynajmniej dwa smartfony. Z wypowiedzi wynika, że w 2016 roku spodziewać należy się raczej klasycznych telefonów, a nie smartfonów z logotypem Nokii.

Dla przypomnienia, produkcją nowych Nokii zajmie się FIH Mobile. Jest to spółka za którą stoją Nokia (za pośrednictwem HMD Global) i Foxconn (produkujący m.in. iPhone'y). Za 350 mln dolarów FIH Mobile przejął od Microsoftu dział prostych telefonów wraz z kompletem praw do marki Nokia oraz wietnamską fabrykę telefonów (plus 4500 pracowników). We współpracy z Foxconnem, HMD Global chce przywrócić dawną świetność marki Nokia oferując wysokiej klasy urządzenia z Androidem. Oprócz smartfonów, należy spodziewać się również tabletów.

Źródło tekstu: Nokia Power User, wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~Darek
0

2016-10-19 22:24:02

A ja lubię Nokie i juz. Kupie ich nowy smartfon.

Odpowiedz

34. ~abc
-1

2016-10-19 08:54:39

Hotelarz xiaomi to cieniasy! Niech żyje Nokia!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

33. ~Hotelarz
0

2016-10-19 00:23:31

@32, Może i wyjdzie bokiem, ale nie dam za to samo 1000 zł co mogę mieć za 500 zł prosti z Chin nawet jakby trochę odbiegało jakością czy wykonaniem, ale działa i to jest najważniejsze, a że nie ma loga znanej marki to mi nie zależy.

Odpowiedz

32. ~gość
0

2016-10-19 00:11:21

@19 Jeszcze ci ta chińszczyzna pod ich markami własnymi wyjdzie bokiem, miałem akurat do czynienia z inną "ich" elektroniką radiową i było to zwyczajne g....no. Najczęściej są to ich wcielenia ukradzionych technologii, patentów, z nieco zmienionymi parametrami na najtańszych, najpodlejszych podzespołach.

Odpowiedz

31. ~gość
0

2016-10-19 00:08:37

Tylko niech Dżejms pamięta żeby wszystkie jego nowe Nokie były tradycyjnie tylko GSM!

Odpowiedz

30. LuiN
0

2016-10-18 23:30:24

@29, Karcow - jakoś jeszcze ani jednego komunikatu prasowego Xiaomi nam nie wysłał, nie ma polskiego biura prasowego, ani też strony internetowej w języku polskim. To serio tylko umowa dystrybucyjna. Pierwsza w Europie oficjalna, zamiast przez chińskich resellerów.

Odpowiedz

29. Karcow
0

2016-10-18 23:26:43

#25 A Witek pisał nie dawno tak: "Xiaomi weszło w końcu oficjalnie do Polski.""Znamiennym jest fakt, że z całej Europy Xiaomi wybrało właśnie Polskę. "

Odpowiedz

28. ~
0

2016-10-18 22:43:54

Nokia 3311

Odpowiedz

27. DanielR
0

2016-10-18 22:28:09

Jeśli chodzi o TELEFONY, to moim dniem mogliby faktycznie zrobić konkretne terminale, bazujące na platformie s40. Jeden klawiszowiec, taki z ekranem o przekątnej 2,4(6) i dobrym aparatem. Taką dopracowaną 515.Za to drugi, może jakiś następca dotykowego modelu Asha 311? Oby tylko z ekranem o większej przekątnej, ze wszystkimi niezbędnymi telefonicznymi funkcjami + przyzwoity aparat i bez tego całego syfu znanego z Androida.I na pewno oba modele powinny obsługiwać przynajmniej UMTS, a najlepiej w HSPA+ i HD Voice.

Odpowiedz

26. ~mnm
1

2016-10-18 21:30:09

13@ To są produkty microsoftu ale z logiem noki ,a te mają podobno być nie tylko z logiem noki ale i powinny mieć jednak nieco inne oprogramowanie.Jest moja cicha nadzieja że wrócą do systemu s40 a nie będą nadal powielać ten kiepski i zubożony s30+

Odpowiedz

25. LuiN
0

2016-10-18 21:02:42

@19, Hotelarz - Piszemy o różnych azjatyckich wynalazkach, ale nie mamy ich w katalogu. PS. Xiaomi nie weszło do Polski, to tylko umowa dystrybucyjna. W Europie firma oficjalnie nie sprzedaje telefonów.

Odpowiedz

22. ~Hotelarz
0

2016-10-18 19:56:12

Trochę przesadziłem jak kilka lat temu o zasięgu więcej już nie będę szanuję wasze telefony niezależnie skąd pochodzą.

Odpowiedz

0

2016-10-18 19:52:09

20). Świrem. i kropka.

Odpowiedz

20. Hose
0

2016-10-18 19:28:49

Zastanawiam się ile muszą płacić gościowi by się tak tym X podniecał i wszędzie i wszystkim go wciskał, albo kim trzeba być to robić (o zgrozo) darmowo...

Odpowiedz

19. ~Hotelarz
1

2016-10-18 19:12:06

LuiN - Xiaomi niedługo podbije rynek telekomunikacyjny, jak inne serwisy waszego pokroju miały wszystkie modele Xiaomi w ofercie mowa tu o danych technicznych specyfikacji wy nie mieliście żadnego, dopiero ich wejście do Polski na was wymusiło ich dodanie. Może Xiaomi Mi5 nie ma na razie LTE 800 MHz, ale jeśli chodzi o najtańszy lowend nie ma konkurencji, takiego Huawei P8 Lite bije na głowę o Samsungu i Apple nie wspominając bo nic nie mają w tej cenie.

Odpowiedz