DAJ CYNK

Pierwsza stabilna wersja AsteroidOS. Czy system ma szanse konkurować z Wear OS?

21.05.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2981

Ważne 2

1

Florent Revest zaprezentował pierwszą, stabilną kompilację AsteroidOS. I chociaż rozkwit alternatywnych wersji oprogramowania mobilnego mamy chyba już za sobą, sam opis ROM-u brzmi zachęcająco. Asteroid obsługuje dużą liczbę inteligentnych zegarków, w tym LG G Watch, LG G Watch Urbane, LG G Watch R, Asus Zenwatch 1, Asus Zenwatch 2, Asus Zenwatch 3 i Sony Smartwatch 3Florent Revest zaprezentował pierwszą, stabilną kompilację AsteroidOS. I chociaż rozkwit alternatywnych wersji oprogramowania mobilnego mamy chyba już za sobą, sam opis ROM-u brzmi zachęcająco. Asteroid obsługuje dużą liczbę inteligentnych zegarków, w tym LG G Watch, LG G Watch Urbane, LG G Watch R, Asus Zenwatch 1, Asus Zenwatch 2, Asus Zenwatch 3 i Sony Smartwatch 3.

Na razie obsługiwane są raczej starsze zegarki, które nie mogą mieć aktualizacji do Wear OS, wydawca jednak potwierdza rychłe rozszerzenie tej listy. Na start wprowadzono 20 wersji językowych, Polski nie jest dostępny bezpośrednio ale wersja tłumacza online do AsteroidOS zawiera już pełne, polskie tłumaczenie menu.

Kompilacja "zapewnia wszystkie potrzebne funkcje (...): powiadomienia telefoniczne, budzik, kalkulator, pilot zdalnego sterowania muzyką, ustawienia niestandardowych, stoper, timer, aplikacja z prognozą pogody". Instrukcję instalacji oraz pozostałe przydatne informacje znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz: Florent Revest planuje wydać smartwatcha z Asteroid OS Zobacz: Asteroid OS przyszłością smartwatchy?

Źródło tekstu: asteroidos.org, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~astarte_corp
0

2018-05-21 07:11:12

I będzie tak funkcjonalny jak tandetne chińskie namiastki smartwachy, bez dostępu do aplikacji, bez dostępu do funkcji, ot taka proteza, która przedłuży dogorywanie starego modelu... Już nieraz bawiono się w customromy przedłużające życie sprzętu. O pół roku? O rok? W końcu i tak producent odcinał niewspierane API i można było go używać jako przycisk do papieru

Odpowiedz