DAJ CYNK

Photon już w sprzedaży

28.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4198

Ważne 2

2

Photon, polski robot, który uczy dzieci programować jest już w sprzedaży.Photon, polski robot, który uczy dzieci programować jest już w sprzedaży.

Photon to pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Oznacza to, że jego kolejne, coraz bardziej zaawansowane możliwości, są odblokowywane dopiero wtedy, gdy dziecko zrozumie na czym polegają dotychczasowe zadania. Dzięki temu mamy pewność, że maluch faktycznie nabywa wiedzę, która z pewnością przyda się mu w przyszłości.

Robot po wyjęciu z pudełka nie umie w zasadzie nic. To dziecko uczy go poruszania się i reagowania na czynniki zewnętrzne. Obsługa robota odbywa się poprzez aplikację mobilną dla smartfonów i tabletów z Androidem i iOS. Polecenia wydawane są poprzez specjalnie stworzony w tym celu język programowania, oparty na na Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu mogą go opanować nawet najmłodsi użytkownicy.

Photona można już kupić w sieciach sklepów MediaMarkt, Saturn oraz na stronie photonrobot.pl

Zobacz: Photon - polski robot edukacyjny dla dzieci

Już niedługo przekażemy Wam więcej informacji na temat Photona oraz mamy nadzieję, że również kilka ciekawostek na temat produkcji i samego procesu tworzenia robota.

Źródło tekstu: Photon; wł

Tagi: photon
Przewiń w dół do następnego wpisu