DAJ CYNK

PhoneKid - smartfon z myślą o dzieciach

01.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1386

Ważne 2

1

Co jakiś czas na rynku pojawiają się urządzenia skierowane do dzieci. Lub rodziców, którzy chcą je kontrolować. A najczęściej i jedno i drugie. Taki też jest nowy hiszpański wynalazek - PhoneKid.Co jakiś czas na rynku pojawiają się urządzenia skierowane do dzieci. Lub rodziców, którzy chcą je kontrolować. A najczęściej i jedno i drugie. Taki też jest nowy hiszpański wynalazek - PhoneKid.

Hiszpańska firma Escudo Web postanowiła wydać smartfon, który rodzice będą mogli kontrolować za pomocą aplikacji w swoich telefonach. Będą mogli sprawdzać miejsce przebywanie dziecka, wyłączyć lub włączyć dostęp do konkretnych aplikacji albo całkowicie zablokować możliwość używania urządzenia. Hiszpanie chwalą się, że PhoneKid nie może zostać wyłączony, nie można również dezaktywować geolokalizacji. Przedsiębiorstwo planuje wydawać swój produkt na terenie całej Unii Europejskiej.

Hiszpanom wypada tylko życzyć powodzenia na rynku niemieckim. W końcu przez podobne założenia Niemcy nakazały zniszczyć wszelką elektronikę noszoną przeznaczoną dla dzieci. Argumentem była prywatność dzieci.

Zobacz: Niemcy: Zachowania rodziców jedną z przyczyn zakazu dziecięcych smartwatchy

Źródło tekstu: BBC, wł

Tagi: MWC2018
Komentarze
Zaloguj się
6. ~stefan
0

2018-03-01 14:43:20

Będzie jak zawsze, że dzieci nie będą chciały takiego telefonu ale za to osoby starsze chętnie. Jak będzie prościutki w używaniu to sam kupię mojemu 80 letniemu ojcu bo ma jakiegoś senior majfona ale to *** skomplikowane i nieintuicyjne jest. Przejrzałem kiedyś w Media Markt wszystkie tego typu telefony dla dziadków i wszystkie mają takie samo *** menu.

Odpowiedz

5. ~Doman9
1

2018-03-01 14:12:12

Telefon dla KOREI PÓŁNOCNEJ - tam zrobi karierę.

Odpowiedz

4. mikkel
0

2018-03-01 14:04:02

Od wrzesnia moja córka będzie sama chodziła do szkoły i również szukam dobrego telefonu dla niej.Smartfon nie, bo jak widzę dzieci wychodzące ze szkoły ze smartfonem przed oczami to strach pomyśleć co się dzieje jak barierki przy chodniku się kończą.Z drugiej strony często wydzwaniają a to garnki a to wierzyciel kogoś szuka a to naciągacz więc chciałbym poblokować oszołomstwo.Pozostaje blokada połączeń z numerów spoza kontaktów. Czy ktoś zna taki prosty telefon z możliwościami blokady?

Odpowiedz

3. karolka
0

2018-03-01 13:47:51

Dzieci w dzisiejszych czasach trzeba kontrolować, owszem. Ale nie w taki sposob. jesli bede miec dzieci w przyszlosci i osiagna odpowiedni wiek, by posiadac telefon, to bedzie im sluzyl glownie do komunikacji ze mna.

Odpowiedz

2. ~Wiktoria
0

2018-03-01 13:43:21

Przegięcie zdecydowane, u nas córka ma telefon owszem, ale nie do żadnej kontroli tylko do kontaktu w jakiejś nagłej sprawie, więc ma prosty model i darmowe Freemium w Virgin Mobile dobrane, a nigdy nie przyszłoby mi na myśl, żeby ten jej smartfon jako narzędzie kontroli wykorzystywać

Odpowiedz

1. ~
-2

2018-03-01 11:07:25

juz widze /''prywatnosc/'' mojej 4 letniej corki...eh te niemcy, durny narod - zakazac lokalizacji dzieci, a potem wielkie halo w mediach jak dziecko zaginelo...no chyba ze im chodzi o te 35-letnie, syryjskie /''dzieci/'' ...

Odpowiedz