DAJ CYNK

Papierowy samolot sterowany smartfonem

19.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 53

Ważne 2

2

Drony są zbyt drogie, sklejanie modeli zbyt skomplikowane, a Ty koniecznie chcesz czymś polatać? Kup zdalnie sterowany... papierowy samolot?Drony są zbyt drogie, sklejanie modeli zbyt skomplikowane, a Ty koniecznie chcesz czymś polatać? Kup zdalnie sterowany... papierowy samolot?

PowerUp 3.0 nie jest nowością. Powstał prawie 4 lata temu i aktualnie można go kupić na Amazonie za 49,99 dolarów. To zaawansowana technologicznie konstrukcja, która w połączeniu z papierowym samolotem (trzeba go zrobić własnoręcznie) utrzymuje go w powietrzu i pozwala nim sterować.

Urządzenie łączy się ze smartfonem przez Bluetooth i oferuje zasięg do 55 metrów oraz pozwala na ok 10 minut lotu na jednym ładowaniu (ładowanie odbywa się przez port microUSB), czyli mniej więcej tyle samo co quadrocoptery w podobnej cenie. Przewagą PowerUpa jest jednak to, że w przypadku zderzenia z ziemią lub drzewem wystarczy złożyć z papieru nowy samolot, przełożyć elektronikę i można latać dalej.Jeśli ktoś byłby zainteresowany zdalnie sterowanym papierowym samolotem, to Amazon oferuje wysyłkę do Polski.

Źródło tekstu: BGR; wł

Komentarze
Zaloguj się