DAJ CYNK

Panasonic Toughpad FZ-M1 - 7-calowy wzmocniony tablet

07.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3512

Ważne 2

1

Panasonic zaprezentował Toughpad FZ-M1, pozbawiony wentylatora i w pełni wzmocniony 7-calowy tablet wyposażony w procesor Intel Core i5.

Panasonic zaprezentował Toughpad FZ-M1, pozbawiony wentylatora i w pełni wzmocniony 7-calowy tablet wyposażony w procesor Intel Core i5.

Jest to najcieńsze i najlżejsze urządzenie w swojej klasie, działające w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro. Nowy tablet został zaprojektowany z myślą o użytkownikach mobilnych działających w sektorach logistyki, transportu, handlu detalicznego, produkcji, a także przedstawicielach administracji i służb mundurowych. W modelu Toughpad FZ-M1 wykorzystano procesor czwartej generacji Intel Core i5-4302Y vPro (1,6 GHz z Intel Turbo Boost do 2,3 GHz), który zapewnia wysoką wydajność przy bardzo niskim poborze mocy na poziomie 4,5 W. W porównaniu do standardowego zużycia na poziomie 15 W, pozwala utrzymać minimalną emisję ciepła, dzięki czemu możliwe było wyeliminowanie z konstrukcji tabletu wentylatora. Ponadto urządzenie dysponuje 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB) i dyskiem twardym o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 GB). Nowy tablet działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro (opcjonalnie Windows 7).Model o wymiarach 202,7x132,1x18 mm, ważący 544 g, jest najcieńszym i najlżejszym na rynku wzmacnianym 7-calowym tabletem. Należy do serii urządzeń Fully Ruggedized i może wytrzymać upadek z wysokości do 150 cm. Ponadto jest zgodny ze standardem bezpieczeństwa IP65, co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz szczelność w przypadku zalania strumieniem wody. Może przy tym efektywnie pracować w temperaturach od -10 do +50°C.

Urządzenie wykorzystuje technologie oszczędzania energii. Standardowy akumulator o pojemności 3220 mAh umożliwia nieprzerwaną pracę przez 8 godzin. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcieliby wydłużyć czas pracy mogą wymienić baterię bez konieczności wyłączania komputera. Opcjonalnie dostępna jest także bateria o pojemności 7100 mAh zapewniająca do 16 godzin pracy.

W tablecie wykorzystano 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WXGA (1280x800 pix), który oferuje wysoką jakość obrazu zarówno podczas pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zapewnia szeroki kąt widzenia, wysoki współczynnik kontrastu oraz jasność na poziomie 500cd/m?. Jednocześnie ekran wyposażony jest w powłokę antyrefleksyjną i może obsługiwać do 10 aktywnych punktów jednocześnie.Zaletą Toughpada FZ-M1 jest możliwość elastycznej konfiguracji zgodnej z indywidualnymi potrzebami. Wśród zintegrowanych opcji znajduje się dostęp do sieci szerokopasmowej 4G i moduł GPS. Ponadto użytkownik może wyposażyć tablet w port szeregowy Mini-Serial, sieci lokalnej LAN, moduł komunikacji bliskiego zasięgu NFC, czytnik SmartCard, kodów kreskowych 1D/2D oraz czytnik dalekiego zasięgu UHF RFID. Oprócz tego Toughpad dysponujeportami USB 3.0, Micro SD, MicroSIM, wejściem słuchawkowym i gniazdem zasilania.

Mobilność urządzenia zwiększają moduły łączności bezprzewodowej, takie jak Gobi 5000, zapewniający dostęp do sieci 4G/LTE, Bluetooth w wersji 4.0 oraz Wireless LAN. Opcjonalnie dostępne jest także złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału. Jest to możliwe dzięki użyciu zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu oraz wykorzystaniu samochodowej stacji dokującej. Z myślą o użytkownikach korzystających z wideokonferencji oraz konieczności tworzenia dokumentacji fotograficznej, w przedniej części tabletu zamontowano kamerę internetową o rozdzielczości 2 Mpx z mikrofonem stereo, a z tyłu aparat o rozdzielczości 5 Mpx. Opcjonalnie dostępny jest także aparat 8-megapikselowy.

Urządzenie będzie dostępne na rynku od lutego w cenie 8856 zł.

Źródło tekstu: Panasonic, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu