DAJ CYNK

Panasonic: tablety z serii Toughpad FZ-G1 mogą spowodować pożar

25.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3332

Ważne 7

1

Panasonic poinformował UOKIK, że akumulator w tabletach Toughpad FZ-G1 może się przegrzać i zapalić, powodując ryzyko pożaru.



Panasonic poinformował UOKiK, że akumulator w tabletach Toughpad FZ-G1 może się przegrzać i zapalić, powodując ryzyko pożaru.

Problem dotyczy modeli FZ-G1A, FZ-G1B, FZ-G1C, FZ-G1F, FZ-G1J, FZ-G1K, FZ-G1L, FZ-G1M i FZ-G1N, wyposażonych w "baterie" FZ-VZSU84UFZ-VZSU97U. Klienci, którzy zakupili tablet z jednym z felernych akumulatorów, powinni natychmiast skontaktować się z Panasonic Service Centre, w celu otrzymania programu narzędziowego BIOS, który umożliwi bezpieczniejsze korzystanie z urządzenia do momentu udostępnienia odpowiedniego rozwiązania.

Należy zwrócić uwagę, że ten program narzędziowy BIOS ogranicza pojemność baterii do poziomu 80%, co przekłada się na krótszy czas pracy - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy Panasonic.

Źródło tekstu: UOKiK, Panasonic

Komentarze
Zaloguj się
9. ~noname
0

2017-05-30 20:22:18

świetna reklama PANASONICa, nie istotne jest jak mówią... ważne żeby mówili :)

Odpowiedz

8. ~frasag
0

2017-05-26 12:58:52

Mam pytanie: czy ta woda na zdjęciu to automatyczny strażak???

Odpowiedz

7. ~x
0

2017-05-26 12:55:53

"może się zapalić" - Panasonic informuje, podejmuje działanie zapobiegawcze i prawdopodobnie wymieni akumulatory.Właściwe podejście :) Wpadka może się zdarzyć każdemu - HP, Toshiba, nawet Sony - wymieniali akumulatory przy pierwszych podejrzeniach.Tymczasem w wydaniu Samsunga były wielokrotne pożary, poparzenia i najpierw sugerowali, że używa się nieoryginalne ładowarki, źle użytkuje telefony, później zaczęli zrzucać wszystko na dostawcę akumulatorów. Nie kupię żadnego sprzętu od nich, bo cenię sobie życie i zdrowie.

Odpowiedz

6. Blank
1

2017-05-26 11:38:50

Wszyscy pozazdroscili Samsungowi i postanowili zaimplementować własne efekty specjalne w bateriach

Odpowiedz

0

2017-05-26 07:27:49

# ferelnych #8-)

Odpowiedz

4. ~lithium
0

2017-05-26 00:18:15

Tak sie konczy ladowanie ogniw litowych do 4,35v.

Odpowiedz

3. ~gnu
0

2017-05-25 21:42:45

Kto kupuje? np.służby państwowe.

Odpowiedz

2. ~
0

2017-05-25 21:35:51

Kto kupuje tablety Panasonic? x(D)

Odpowiedz

1. ~
1

2017-05-25 21:35:42

"w celu otrzymania programu narzędziowego BIOS, który umożliwi bezpieczniejsze korzystanie z urządzenia do momentu udostępnienia odpowiedniego rozwiązania." - BUAHHAHAHAHA! To juz jest dom wariatow.

Odpowiedz