DAJ CYNK

Pajacyki, czyli Samsung rozwiązał problem rysika w Galaxy Note 5

18.11.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11325

Ważne 9

0

Samsung Galaxy Note 5 to smartfon, który można popsuć wkładając do niego rysik złą stroną. Koreańczycy wpadli na genialny pomysł rozwiązania problemu.

Samsung Galaxy Note 5 to smartfon, który można popsuć wkładając do niego rysik złą stroną. Koreańczycy wpadli na genialny pomysł rozwiązania problemu.

O Note'cie 5 słyszy się głównie w kontekście braku jego obecności w Europie i "nowatorskiego" rysika, który włożony do urządzenia złą stroną najpierw potrafi w nim utknąć, a potem uszkodzić elektronikę przy próbie jego wyjęcia.

Zobacz: Jak w prosty sposób zepsuć rysik w Galaxy Note 5?

Koreańczycy doskonale wiedzieli o problemie z rysikiem S Pen - w końcu odpowiednia informacja znalazła się w instrukcji. Kto jednak czyta instrukcje? Teraz jednak Samsung rozprawił się z problemem raz na zawsze... umieszczając na folii ochronnej takie ostrzeżenie:



Użytkownicy nowy Note'ów odetchnęli z ulgą. Ich urządzenia są wreszcie bezpieczne.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: SamMobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
60. ~@59
0

2015-12-25 11:50:15

Ja bym jeszcze dodał: Samsung Galaxy Note Edge ;p

Odpowiedz

59. reboot
0

2015-12-25 10:50:23

Za to mi się wydawało, że to język jest dla nas, a nie my dla języka. Nie słyszałem ludzi wymawiających "mam Note/''a" lecz "mam Nołta", tak samo coś się psuje komuś w Nołcie, a nie w Note/''cie. Nie mam jednak pojęcia jak zapisać taką odmianę. Gdy muszę napisać, że coś mi się psuje w moim Nołcie, to piszę po prostu, że w moim Note Edge coś nie tak. Skoro telefon nazywa się Samsung Galaxy Note Edge, to coś psuje się w... a) Samsungu Galaxy Note Edge? b) Samsungu Galaxy/''ie Note/''cie Edge/''u? (wymawiane jako Samsungu Galaksie Nołcie Edżu) c) Samsungu Galaxy Note/''cie Edge? Odmieniam wszystko czy tylko Samsung i Note?

Odpowiedz

58. ~@polonista
0

2015-12-25 09:33:08

Skrótowce tak się odmienia w j. polskim, a nie wyrazy obce. Wróć lepiej na tę filologię.

Odpowiedz

57. ~polonista
0

2015-12-25 01:34:18

a mnie się zawsze wydawało, że w jęz. polskim poprawnie się odmienia z myślnikiem: ten Note, tego Note-a, dwa Note-y, tych Note-ów

Odpowiedz

56. ~@55
0

2015-11-21 08:42:16

Musi być z apostrofem, tak jak napisał LuiN.

Odpowiedz

55. ~
0

2015-11-20 12:13:16

54. Faktycznie, masz rację. Moja forma nie jest poprawna. Ale Twoja też raczej nie. Poczytałem trochę. Teraz skłaniałbym się do tego, że powinno być "notecie".

Odpowiedz

54. LuiN
0

2015-11-20 10:28:41

53, Pierwotnie było "w Note''cie 5" i tak być powinno. Odmiana "Apple''em" wynika z tego, że w wymowie odmienionej formy mamy słyszalne "e", a w mianowniku "e" z końcówki jest nieme. Także Note''em jest OK, ale nie Note''ecie, bo w tym ostatnim "e" nie wymawiamy w odmianie.

Odpowiedz

53. ~
0

2015-11-20 10:04:50

5. Ale Ty źle odmieniłeś. Napisałe "note/''cie".

Odpowiedz

52. LuiN
0

2015-11-20 09:59:10

46, wewewe - polski odpowiednik? Przecież to zasady odmiany wyrazów obcych. 51, No i właśnie chcę dobrze odmieniać, a mi tu taj Czytelnicy nie pozwalają, bo im nie pasuje taka odmiana ;-).

Odpowiedz

51. ~
0

2015-11-20 09:35:20

40. Tak jak napisałem - "note/''ecie". Podobnie np. jak "Apple/''em" (a nie Apple/''m).

Odpowiedz

50. ~Olek
0

2015-11-19 11:33:24

Kolejna wpadka Samsunga, tym razem pod nazwą rysikgate.

Odpowiedz

49. ~
0

2015-11-19 06:43:59

@41albo "obejdzięte" :D

Odpowiedz

48. ~
0

2015-11-19 06:03:16

Tandeta, jak zwykle ^^

Odpowiedz

47. ~Norbert
1

2015-11-19 03:01:21

Co za bzdury. To tak jakby ktoś telewizor powiesił ekranem do ściany i miał pretensje, że nic nie widzi. Nie takiej informacji szukałem o tym najlepszym urządzeniu mobilnym na rynku. Wszyscy ściągają go z USA bez gwarancji za prawie 4.000 PLN, a ja chciałbym wiedzieć, kiedy będę mógł go kupić w Polsce? To jest pytanie!

Odpowiedz

46. ~wewewe
0

2015-11-19 01:17:55

36,Luin - ja nie neguje ze się nie odmienia - po prostu forma "Note/''cie" jest z kosmosu i nijak nie pasuje do czegokolwiek :-) podaj mi jakikolwiek polski odpowiednik zakończony na -te który has tak samo odmienił :-)

Odpowiedz