DAJ CYNK

Pajacyki, czyli cięta riposta LG

28.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5319

Ważne 10

3

Co jakiś czas dochodzi do medialnych konfrontacji pomiędzy producentami. Po ostatniej potyczce LG i Samsunga jest 1:0 dla LG.

Co jakiś czas dochodzi do medialnych konfrontacji pomiędzy producentami. Po ostatniej potyczce LG i Samsunga jest 1:0 dla LG.

Samsung chciał pochwalić się na Twitterze funkcją szybkiego ładowania. Na zdjęciu S6 Edge podpięty do ładowarki, pod nim bilety na koncert, na zegarku godzina 19, na biletach 20 (czujecie ten pośpiech?). Ale szczęśliwie szybka ładowarka pozwala naładować telefon od zera do 100% w 90 minut.

Tuż poniżej wpis LG USA: Przejdź od zera do pełna natychmiast z wymiennym akumulatorem: #LGV10.



No cóż, na taki komentarz Samsung argumentów nie ma. Jak myślicie, producent Galaktyk podejmie rękawicę?

Źródło tekstu: phonearena, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. TomekO
0

2016-01-29 10:19:26

Wszystko zależy jak kto używa. Kiedyś korzystałem z telefonu jak z modemu do laptopa. Bateria ładowała się w sumie non stop z portu USB. Padała co kilka miesięcy. Teraz mam baterię 4000 mAh i telefon z LTE trzyma 4 dni przy spokojnym użytkowaniu. Przy ekonomicznym korzystaniu działa jeszcze dłużej. Telefon ma opcje power banku. Przez 4 dni gniazdko się znajdzie. Oczywiście jak się jednocześnie odpali videorejestrator, hotspota i nawigację to po godzinie 20% energii mniej. Przy takim użytkowaniu do końca dnia może nie wytrzymać. W samochodzie jest ładowarka. Dobrą opcją jest wymienny akumulator. Poręczniejszy od power banku ale znowu pasuje tylko do naszego telefonu. Jak nie ma wymiennej baterii to bierzemy power bank. Dla każdego jest jakieś rozwiązanie.

Odpowiedz

30. Hose
0

2016-01-29 10:05:00

@28 - Nie sądzisz że można by sprzedawać smartfon/telefon w zestawie tradycyjnym jak również poszerzonym o dodatkową baterię i inną ładowarkę? Przecież to się nie gryzie z sobą a daje użytkownikowi możliwość wyboru tego co mu potrzebne. W przypadku Neca o którym pisałem też było to opcjonalne, mi pasowało, tym bardziej że wymiana baterii trwała moment.

Odpowiedz

29. wlo
0

2016-01-29 09:21:00

25 - więc wisisz cały czas na kablu? Po co więc te kilka baterii? Na noc wymieniasz, żeby naładować? Naprawdę nie rozumiem ;-) Szósty rok używam E52 i naprawdę problemu z doładowaniem w razie potrzeby NIGDY nie miałem (oczywiście mam sprawne gniazdo USB w telefonie) - bo i w samochodzie gdziekolwiek jestem, zawsze znajdę jak nie ładowarkę to kabel do podłączenia telefonu do jakiegokolwiek zasilającego portu USB. O ile powerbanki są standardowym akcesorium używanym przez moich synów, to ja osobiście jeszcze nie potrzebowałem powerbanku. Bardzo często pracuję w "terenie" - u klientów przebywam całymi dniami... Ale jak wspomniałem - uniwersalne złącze microUSB to świetna rzecz - co druga osoba ma przy sobie ładowarkę albo kabel ;-)

Odpowiedz

28. ~
0

2016-01-29 08:14:57

@26, rozwiązanie na tyle nietypowe, że się nie przyjmie na dłuższą metę. Takich udziwnień potrzebuje garstka użytkowników, a przecież producent robi dla mas, a nie dla "elit". Wspomnieć chociażby takie produkty Pentagrama jak Monster X5 - jedna bateria 3000 mAh, druga 6000 mAh... ale komu chce je się ciągle zmieniać? Takie produkty pojawiają się na chwilę, wzbudzają ferment i zachwyt przez moment i znikają w pomroce dziejów... Ludzie i tak kupują flagowce i najbardziej znane modele.

Odpowiedz

27. ~
0

2016-01-28 22:05:45

Nieźle producent pralek pojechał producenta lodówek!

Odpowiedz

26. Hose
3

2016-01-28 16:01:53

Miałem kupę lat temu telefon Nec E616 był on fabrycznie dostarczany z dwoma bateriami (jedna cienka a druga znacznie grubsza) najlepsza była ładowarka, baterie w telefonie ładowała kabelkiem, zapasową zaś można było umieścić do naładowania na samej ładowarce, gdyby LG zaoferowało taki zestaw wtedy czapki z głów przed tym komentarzem.Foto takiej ładowarki:

Odpowiedz

25. ~a_lex
1

2016-01-28 15:34:11

Sorry, ale nie rozumiem do czego Wam ładowarka zewnętrzna?Ja mam więcej niż jedną baterię i wszystkie ładuję w jednym telefonie - nie widzę żadnego problemu.

Odpowiedz

24. ~rabin
2

2016-01-28 14:21:43

@22. szkoda, ze takiej osoby nie znasz. Ja bym ci wytlumaczyl na czym polega twoj blad myslenia Telefon bez SD, bez mozliwosci wymiany akumulatora, bez Bluetoofta to jest dodatkowa mozliwosc dla producenta zarobkowania. Kup taki ze 120 GB pamieci i pomoz komus skorzystac z tej nagranej pamieci.

Odpowiedz

23. bogie
0

2016-01-28 14:20:34

Żart im nie wyszedł. Samsung sprzedaje telefon wraz z ładowarką do szybkiego ładowania. LG nie dodaje drugiej baterii i ładowarki zewnętrznej. Koniec tematu. I 99% ludzi woli powerbank (np. przelotka do ładowarki w samochodzie z funkcją powerbanku jest moim zdaniem świetnym rozwiązaniem) - nie trzeba rozbierać telefonu.A wymienna bateria - przydaje się jak korzystamy z telefonu dłużej niż dwa lata - niewiele znam takich osób którym telefony tyle wytrzymują przy intensywnym użytkowaniu, a jak toś ma zwykły telefon i rzadko korzysta - to raz bateria i tak trzyma, a dwa - można ją wymienić.

Odpowiedz

22. wlo
0

2016-01-28 13:04:50

słoneczny - ja tam w mojej E52 już 3 (łącznie z tą, która z nowym telefonem była - 4) zmieniłem. Bardzo dużo rozmawiam, ale nie zdarzyło mi się, żebym potrzebował zapasową.Fakt, przy uszkodzonym złączu ładowania... No ale szybciej bym telefon zmienił niż bawił się w zapasowe baterie i ładowarkę. Nie znam ludzi, którzy używają zapasowych baterii w każdym razie. A na pewno rozpytam, czy ktoś używa - żeby sprawdzić czy to co ABP mówi jest takim popularnym rozwiązaniem jak jemu się zdaje ;-)

Odpowiedz

21. ABP
1

2016-01-28 12:51:01

@wlo: Jeśli komuś nie przeszkadza, że będzie przez kilka tygodni bez telefonu i że naprawa, sprowadzająca się do wymiany płyty głównej, będzie go kosztowała niemalże tyle co nowy telefon, to naprawia. Ja wolałem używać popsutego skoro nie był jeszcze całkiem bezużyteczny, a ja nie byłem gotowy do poniesienia wydatku na nowy. Tym bardziej, że nie nacieszyłem się nim zbyt długo, a pod naprawę gwarancyjną to się w żaden sposób nie dało tego podciągnąć.Zewnętrzna uniwersalna ładowarka umożliwiająca ładowanie akumulatorów do różnych telefonów kosztuje około 10~15zł, więc w porównaniu z nowym telefonem to żaden wydatek.

Odpowiedz

2

2016-01-28 12:18:36

Jak ktoś nie zmienia telefonu co roku, ale przyzwyczaja się do urządzenia na lata to z pewnością drugim akumulatorem nie pogardzi. Ja po 1,5 roku kupiłem zamiennik do Samsunga i odzyskał dawną siłę. Trzyma znów 1,5 dnia, zamiast około 1 dnia. Drugi akumulatorek w razie czego jest podładowywany. Kto mi powie, że to nie jest zaleta. Telefon potrzyma jeszcze kolejne dwa lata.

Odpowiedz

19. wlo
0

2016-01-28 12:11:14

ABP - no ja naprawiam popsuty telefon... Tak więc Twój przypadek Tobie widać odpowiada. Nie sądze by większości takie działanie było na rękę. Szczególnie biorąc pod uwagę potrzebę nabycia zewnętrznej ładowarki - co w większości przypadków jest NIEMOŻLIWE ;-)

Odpowiedz

18. ~Master Chief
0

2016-01-28 12:09:13

PS: Genialna ta riposta LG jak dla mnie ;)

Odpowiedz

17. ~Master Chief
2

2016-01-28 12:08:22

Wypowiedź kolegi z postu @16 bardzo dobrze pokazuje rzeczywistość - te przeróżne zabiegi nie mają na celu nic innego, jak naciągnąć ludzi na kolejny telefon po pół roku.Osobiście do mojego BB Q10 mam drugą baterię, ładowarka do niej może również służyć jako power bank (jest niewiele większa od samej baterii, płaska i poręczna oraz ma wbudowany kabelek od razu) a na dokładkę cały zestaw, czyli telefon plus ów powerbank-ładowarka, połączony ze sobą, można ładować jednocześnie za pomocą jednej ładowarki. Trwa to ozywiście dłużej, ale przez nockę spokojnie daje radę do rana.Jak dla mnie patent wyśmienity, choć gdybym miał wybór wolał bym, by sprzęt wytrzymywał po prostu dłużej na akumulatorze.

Odpowiedz