DAJ CYNK

Orange: Lista najpopularniejszych telefonów roku 2019

Dodane przez: jszczesny

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6416

Kobieta Telefon

Niezwykle ciekawym rankingiem w serwisie Twitter podzielił się ze społecznością Wojciech Jabczyński, rzecznik operatora Orange. Przedstawił on 5 telefonów, które sprzedawały się najlepiej w 2019 roku. Zaskoczeń nie ma - listę zdominował Samsung. 

Zobacz: Czip zabezpieczający z Samsunga Galaxy S20 będzie dostępny dla wszystkich

Na 5 miejsc w rankingu aż 4 przejął Samsung. Na trzecim miejscu znalazł się Huawei P Smart (model na 2019 rok). Reszta miejsc została obsadzona przez telefony Koreańczyków z bardzo udanej serii A, w której Samsung pozycjonuje głównie propozycje ze średniej oraz średniej - wyższej półki cenowej. Wygląda na to, że bardzo rozbudowane portfolio modeli okalających mocne, flagowe Samsungi pozwoliło producentowi na zdominowanie sprzedaży w Orange. 

 

 

Niektórzy z Was pewnie będą zastanawiać się, z czego wynika słabsza dyspozycja Huaweia, który do niedawna był kojarzony z doskonale wycenionymi, mocnymi propozycjami ze średniej półki? Na pewno, afera związana z usługami Google w smartfonach tego producenta, wojna gospodarcza między USA a Chinami nie pomogły w rozwijaniu wśród konsumentów odpowiedniego wizerunku marki. Do powyższego stanu rzeczy mocno przyczynił się Samsung, który w zeszłym roku wystartował na rynku z wieloma, bardzo ciekawymi modelami ze średniej półki, co jak widać przełożyło się na genialną kondycję serii A na polskim rynku. 

Warto pamiętać o tym, że jest to ranking tylko jednego operatora - u innych telekomów sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Nie wiemy również, jak wygląda popularność poszczególnych telefonów w sprzedaży poza operatorami sieci komórkowych. Z pewnością, zestawienie Orange daje nam pewien pogląd na popularność poszczególnych producentów, jednak stanowi jedynie "wycinek" całego rynku. 

Zobacz: Huawei Mate Xs trafi do sprzedaży 5 marca

 

Źródło tekstu: https://mobile.twitter.com/RzecznikOrange/

Przewiń w dół do następnego wpisu