DAJ CYNK

Orange gotowy na 1 Gb/s

07.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7865

Ważne 7

11

W Orange Labs przeprowadzone zostały pomyślne testy dostępu do Internetu w technologii światłowodowej (FTTH) o przepustowości 1 Gb/s.

W Orange Labs przeprowadzone zostały pomyślne testy dostępu do Internetu w technologii światłowodowej (FTTH) o przepustowości 1 Gb/s.

Przepływność uzyskano w sieci testowej, która spełnia warunki sieci miejskiej. Prędkość można sprawdzić w Ogrodach Innowacji, w Miasteczku Orange w Warszawie. Dostęp do Internetu w technologii FTTH Orange wprowadził do oferty w 2013 roku, startując z przepustowością do 300 Mb/s. W przyszłości klienci Orange skorzystają z 1 Gb/s przy użyciu Liveboxa 3.0, co teoretycznie pozwoli np. na pobranie 4 GB filmu HD w ciągu 32 sekund.

Co istotne, sprzęt potrzebny do obsługi tak dużych przepustowości jest już powszechnie dostępny. Rozwiązanie wymaga jedynie zmian konfiguracji urządzenia abonenckiego. Następnym krokiem milowym w rozwijaniu oferty Orange będzie przepustowość 10 Gb/s.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: ftth orange
Komentarze
Zaloguj się
54. ~ABP
1

2014-10-09 10:18:00

Ja zamiast 1Gb/s wolałbym 10Mb/s w sensownej cenie. Prawie 100 zł miesięcznie za podstawowy dostęp to co najmniej 2 razy za dużo.

Odpowiedz

53. ~
1

2014-10-08 13:09:52

Jeśli chodzi o usługi mobilne w Orange, to są ok. Jeśli chodzi o usługi na kablu, to dla mnie całkowita porażka cenowa, ofertowa i techniczna. Ślizgają się jedynie na tym, że w wielu miejscach słabo zurbanizowanych są jedynym dostawcą kablowym. Niestety, w tych samych miejscach jakość ich sieci jest tragiczna, a nie chcą tam też inwestować. Z drugiej strony dobrze, że wprowadzają nowe technologie, ale w miejscach gdzie jest konkurencja, często o lepszych ofertach technicznych i cenowych, z którą przegrywają. Za to wszystko płacą klienci z kiepskimi warunkami. Jak tylko LTE się upowszechni, Neostrada będzie miała kiepsko.

Odpowiedz

52. ~gość
2

2014-10-08 12:35:36

w nosie mam ich 1Gb/s. Mnie we Wrocławiu oferują łącze DO 10Mb/s, na którym można uzyskać 3-4Mb/s.

Odpowiedz

51. ~
2

2014-10-08 11:16:40

Centrum Wrocławia - dostępne maksymalnie 10Mb/s i to na papierze.

Odpowiedz

50. ~Realny
2

2014-10-08 11:07:04

Śmiechu warte, testy Orange fikcja i uprawianie prawdy ekranu za biurka...., Orange idzie na dno nie buduje żadnej infrastruktury FTTH, a to co buduje jest za drogie. Organizacja jest skostniała i betonowana, konkurencja robi to szybciej, lepiej i przede wszystkim taniej.W Orange rządzi beton trzymający się stołków i to beton oderwany totalnie pd panującej rzeczywistości na rynku.

Odpowiedz

49. ~Tomek
1

2014-10-08 10:41:31

Zainwestujcie barany w VDSL, a nie chwalicie się testami laboratoryjnymi...

Odpowiedz

48. ~Calm7
0

2014-10-08 10:08:23

Ee.. pomyłka, 47 miało iść do 45).

Odpowiedz

47. ~Calm7
0

2014-10-08 10:06:36

46). A Ty masz tylko jeden komputer..?

Odpowiedz

46. Sig
-1

2014-10-08 10:01:57

@45 - ale weź zwracaj uwagę na wielkość literek w jednostkach...

Odpowiedz

45. ~Jacek
-1

2014-10-08 09:59:15

Może się nie znam, ale co z tego że dają 1 Gb/s jeśli dysk HDD zapisuje około 50 mb/s a SSD jakieś 300 mb/s ? Odpowie mi ktoś czy dobrze myśle?

Odpowiedz

44. ~XYZ
0

2014-10-08 08:15:29

Co w tym nowego. Bla Biznesu w Orange od kilku lat są dostępne łączne 1Gb i większe.

Odpowiedz

43. ~
1

2014-10-08 07:35:36

@42 doprawdy Orange przesadzilo z tą prędkością, wyglupili się

Odpowiedz

42. Tuldor88
1

2014-10-08 06:14:34

Dla firm takie prędkości są potrzebne, a zwykłemu Kowalskiemu na co? Na nic, chyba, że jest torrenciarzem.

Odpowiedz

41. derekpl
2

2014-10-08 00:44:17

tez czekam na VDSL i doczekac sie nie moge. w cenniku pewnie 1Gb/s bedzie na rowni z 20Mb i z tego bedzie piekna reklama 1Gb/s w cenie ... malutka * i nieczytelna mala czcionka z info o dostepnosci

Odpowiedz

40. ~Edek
0

2014-10-08 00:11:40

Orangutan to monopolista, więc ten 1Gb/s wprowadzi za 100zł miesięcznie. Wolę Netię- sieć stacjonarną Playa.

Odpowiedz