DAJ CYNK

Oppo zadebiutuje w Europie

27.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5012

Ważne 1

2

W październiku pisaliśmy o nadchodzącym debiucie Vivo na rynkach europejskich. Teraz chęć wejścia do Europy ogłosił również ostatni z wielkich chińskich producentów - Oppo.



W październiku pisaliśmy o nadchodzącym debiucie Vivo na rynkach europejskich. Teraz chęć wejścia do Europy ogłosił również ostatni z wielkich chińskich producentów - Oppo.

Oppo jest drugą najmocniejszą marką w Chinach, przegrywa tam wyłącznie z Huaweiem. Tony Chen (dyrektor generalny Oppo) ogłosił, że następnymi celami jego przedsiębiorstwa będzie Europa oraz Japonia. Nie sprecyzował jednak o które kraje europejskie konkretnie mu chodzi. Vivo zapowiedział za to, że pierwszym europejskim państwem będzie Rosja. Chen uważa również, że rozwój w krajach rozwiniętych nie różni się zbytnio od tego w krajach rozwijających się - dobry stosunek ceny do jakości obroni się sam.

Skąd ta zmiana u największych chińskich firm? O ile zazdrość wobec zagranicznych sukcesów Huaweia czy Xiaomi to jedna rzecz, to raport TrendForce stwierdza, że powodem jest zmniejszenie sprzedaży na rynku chińskim. W roku 2017 po raz pierwszy sprzedano tam mniej smartfonów niż w roku poprzednim. A jeśli chińskie firmy chcą utrzymać tempo wzrostu - nie mogą polegać już wyłącznie na rynku chińskim. Konieczna jest zatem ucieczka do przodu.

Zobacz: Vivo zadebiutuje w Europie

Źródło tekstu: journaldugeek.com, wł

Tagi: Oppo
Komentarze
Zaloguj się
22. ~Callm7 [x21]
0

2018-01-31 14:06:27

20). Obstawiam, że xiaomi ciut gorsze od oppo.

Odpowiedz

21. ~Callm7 [x20]
0

2018-01-28 22:03:09

19). Obstawiam, że xiaomi ciut lepsze od oppo.

Odpowiedz

20. ~Callm7 [x19]
0

2018-01-28 21:12:26

18). Obstawiam, że xiaomi ciut gorsze od oppo.

Odpowiedz

19. ~Callm7 []
0

2018-01-28 20:54:35

Czołem userzy:-D :-D :-D

Odpowiedz

18. ~Cienki Bolek
0

2018-01-28 19:37:23

Oppo, używa ktoś tego?Jak sie sprawuje?Jak się ma jakościowo do Xiaomi?Który lepszy?

Odpowiedz

17. ~Callm7 []
0

2018-01-28 17:24:22

16). Chyba po to myphone tak się nazwał - podobnie, aby ich produkty mylić z ajfonami.

Odpowiedz

16. ~Gruby Wacek
0

2018-01-28 16:38:17

15. Tak jak większość ludzi myli myPhone z iPhone:-D

Odpowiedz

15. FioleK
0

2018-01-28 16:25:42

Większość ludzi myli chyba Zopoo z Oppo. Oppo to bardzo szanowana firma wielokrotnie nagradza np przez EISA... Np. ich bluray/''e przez bardzo długi czas były wzorem do naśladowania dla WSZYSTKICH. Generalnie sprzęt Oppo nie należy do tanich... Chyba, że dla kogoś kilka tysięcy za napęd czy dwa tysiące za słuchawki to tanio...

Odpowiedz

14. ~
0

2018-01-28 15:09:20

@10 Jeszcze zatesknisz za swoim polskim szefem w pracy. Jak wejda chinczycy, to mozesz zapomniec o europejskich zarobkach. Bedziesz zasuwal 18 godzin w robocie za 800zl i nic nie bedziesz mial do powiedzenia.Ludzie sa glupi, i za tymczasowe korzysci (tanszy telefonik) oddadza swoje zycie w dluzszej perspektywie. Obudza sie z reka w nocniku, ale bedzie juz za pozno.

Odpowiedz

13. ~bzzz
0

2018-01-28 15:02:36

@12. Hotelarz masz racje

Odpowiedz

12. ~CaImujący Telepolista
0

2018-01-28 14:58:36

@11) najlepsze jest iPhone se:-D

Odpowiedz

11. ~Callm7 []
0

2018-01-28 13:18:26

10). Te Oppo, to takie xiaomi, czy może lepsze produkty?

Odpowiedz

10. ~Oggy
2

2018-01-28 13:03:16

Lepsze oppo na półce sklepowej niż "polskie" maxcom/''y, myPhon/''y, krugery itp. g**na.

Odpowiedz

9. ~~
0

2018-01-28 12:52:45

Samsung już ma biegunkę ze strachu.

Odpowiedz