DAJ CYNK

Opaska Sony SmartBand SWR10 wkrótce na rynku

26.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16

Ważne 3

0

Sony Mobile poinformowało, że opaska SmartBand oraz aplikacja Lifelog trafią do sprzedaży na całym świecie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Sony Mobile poinformowało, że opaska SmartBand oraz aplikacja Lifelog trafią do sprzedaży na całym świecie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Sony koncepcję SmartWear Experience, czyli urządzeń noszonych na ciele, przedstawił na styczniowych targach CES. Jest ona zbudowana jest na trzech filarach - "Lifelogging", "Wearing Smart" oraz "Life Tools".Opracowana przez Sony aplikacja Lifelog, w połączeniu z opaską SmartBand, pozwala rejestrować to, co robi użytkownik i co go bawi: miejsca, które odwiedza, muzykę, której słucha, gry, w które gra i książki, które czyta - a następnie przedstawia to wszystko w graficznej postaci. Lifelog pomoże także wyznaczać sobie cele aktywności, będzie śledzić postępy i udzieli wskazówek ułatwiających podejmowanie przyszłych decyzji.

Komunikacja smartfonu z opaską SmartBand jest prosta - połączenie przez NFC lub Bluetooth nawiązuje się jednym przyciskiem, a logowanie odbywa się poprzez konto w Sony Entertainment Network.
SmartBand to urządzenie, które użytkownik może mieć na sobie przez 24 godziny, waży zalednie 21 g. Wbudowany akumulator o pojemności 35 mAh zapewni działanie do 5 dni. Opaska jest w pełni wodoodporna (zgodnie ze standardem IP58), nawet pomimo zewnętrznego gniazda Micro-USB. Początkowo SmartBand będzie dostępna w wersji czarnej, natomiast w dalszej kolejności na rynek trafią kolejne, bardziej żywe wersje kolorystyczne.

<: F1631 :>

Life Tools - Technologia, w którą wyposażono opaskę komunikuje się z aplikacją Lifelog i z systemem Android (min. v.4.4) poprzez Bluetooth i NFC. Alarm wibracyjny poinformuje za każdym razem, kiedy opaska znajdzie się poza zasięgiem smartfonu (do 10 m). SmartBand potrafi także mierzyć cykl snu, aby móc obudzić użytkownika w najbardziej odpowiednim momencie. Ilekroć ktoś zadzwoni, polubi wpis albo wyśle wiadomość lub tweeta, wibrujący SmartBand od razu o tym zawiadomi. Za pomocą opaski można także odtwarzać, zatrzymywać i przewijać utwory w aplikacji Walkman w telefonie - wystarczy naciśnąć przycisk i dotknąć opaski.

SmartBand SWR10 dostępna będzie na rynku jeszcze w pierwszym kwartale w cenie 299 zł.Źródło tekstu: Sony, wł

Komentarze
Zaloguj się